Херсонське «Море барв - 2019»

За ініціативи кафедри образотворчого мистецтва та дизайну факультету культури і мистецтв ХДУ четвертий рік поспіль проходить справжнє свято пензля.

У Всеукраїнському пленері «Море барв - 2019» беруть участь студенти нашого вишу та гості з інших міст України, зокрема з Києва, Полтави, Одеси та Умані.

Перший етап заходу – це екскурсія з теми «Старий Херсон», яка занурює в атмосферу минулих століть. Після цього учасники завітали до музею О.Шовкуненка, виставкової зали Спілки художників України та майстерень на факультеті культури і мистецтв ХДУ. Другий етап – це написання річкового етюду на спортивній станції ХДУ «Водник».

Доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Віталій Ракович описав творчий процес: «Студентам важливо знайти мотив, закарбувати думку, вигадати виразне рішення та памятати про світло, яке змінюється протягом дня.

Так як завдання не з легких, участь беруть, перш за все, 3-5 курси». Віталій Володимирович підкреслив, що до пленеру долучаються кращі з кращих, тому що вони відстоюють честь свого вишу.

До речі, викладачі не лише спостерігають і дають поради, а й беруть безпосередню участь. Іраїда Руденко, викладач, художник-живописець з Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова, ділиться своїм натхненням: «Потрібно знайти цікавий ракурс, зачепитися за щось оком, щоб вдалося створити гарний живопис».

Однак є студенти, які вже звикли до херсонської краси, хоча живуть і навчаються в інших містах України. Наприклад, Марко Власенко, студент Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, 4 роки поспіль бере участь у пленері.

Найскладніше для нього - знайти нові місця, які можна втілити в шедевр образотворчого мистецтва. «Ми приїжджаємо сюди відпочивати, спілкуватися та насолоджуватися атмосферою. Це сприймається більше, як відпочинок для душі, ніж робота», - говорить студент.

І, нарешті, третій етап пленеру «Море барв - 2019» - це виїзд на узбережжя Чорного моря. Завдання незмінне – створити етюд, але цього разу морський. Учасників надихає зміна локацій та приємна дружня атмосфера.

Насолодитися результатами творчих пошуків зможе кожен, адже в холі Херсонського державного університету щороку проходить виставка. Віталій Ракович за мету виставки вважає обмін досвідом, зворотній зв'язок та окреслення перспектив для художників.

Життя – мистецтво, а життя студента – тим паче!

Єлизавета КАМЄНЄВА
Stud TV

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон