Села Бериславського району залишаються без автобусного сполучення

Жодного автоперевізника не допустили до конкурсу з розподілу шести автобусних приміських маршрутів.

Без автобусного сполучення з районним центром залишаються жителі багатьох сіл на Бериславщині. Вирішити цю проблему не допомогло навіть засідання конкурсного комітету з визначення автоперевізників на шести приміських маршрутах 29 серпня. Через подання всіма трьома учасниками неповних комплектів документів, жодного з них вирішили не допускати до конкурсу.

— Комітет мав визначити перевізників на наступні маршрути: "Новорайськ — Берислав", "Новорайськ — Червоний Маяк — Берислав", "Берислав — Червоний Маяк — Крупиця", "Берислав — Зміївка", "Шляхове — Берислав" та "Берислав — Томарине". На їх обслуговування подали заявки перевізники: ФОП Дмитро Амелін, ТОВ "Бериславпастранс" та мале приватне підприємство "Євгенія". На жаль, жоден із них не надав всіх потрібних документів. Тому поки на всі ці маршрути ми будемо визначати тимчасових перевізників та проводити новий конкурс, — каже перша заступниця голови Бериславської райдержадміністрації Ірина Дробиш.

Водночас вона визнає, що навіть проведення конкурсу і визначення переможців в останні роки не вирішило проблему з автобусним сполученням у районі.

— Перевізники подаються на конкурс, а потім не виходять на маршрути. Приміром, один із них рік тому виграв маршрут "Берислав — Республіканець" і жодного разу його не обслуговував. Тому конкурсний комітет вирішив розпочати процедуру розривання з ним договору, — додає Ірина Дробиш.

За інформацією Бериславської автостанції, зараз не обслуговуються маршрути до Республіканця, Новокаїр, Степного, Миколаївки. Відмінена частина рейсів до Зміївки, Шляхового, Новорайська. З перебоями курсують автобуси до Новоберислава, Львового, Томариного.

Знову стало проблемою доїхати до Берислава з Лиманця — одного з найвіддаленіших сіл району, розташованому набагато ближче до Херсона, ніж до свого райцентру.

— Майже місяць як перестав ходити наш автобус до Берислава. Для жителів села це справжня катастрофа, — стверджує директор Лиманецької школи Михайло Сікора.

— Люди обурені. Вони не можуть доїхати ані до лікарні, ані до Пенсійного фонду — нікуди! Єдина можливість дістатися до Берислава — лише через Херсон, — констатує Лиманецький сільський голова Володимир Дмитрук.

За словами голови Бериславської РДА Олександра Гомона, перевізника на маршрут "Берислав — Лиманець" визначають на рівні облдержадміністрації, оскільки його протяжність перевищує 50 км і тому він не вважається приміським. Тож і вирішення цієї проблеми слід чекати від обласних чиновників.

Натомість через війни між місцевими автоперевізниками нерідко в один і той же час ходить по два різних автобуси. Зокрема, мова про маршрут Зміївка — Берислав, про що розповів Зміївський сільський голова Олександр Козак.

— Можливо, деякі маршрути нам доведеться відмінити, оскільки вони перекриваються іншими перевізниками. Наприклад, до Саблуківки через Берислав, Червоний Маяк, Новокаїри, Милове і Качкарівку ходить автобус з Нової Каховки. Можливо, великої потреби в маршруті "Берислав — Саблуківка" вже нема. Тим більше, що кількість пасажирів у районі не стає більшою. Проте головним для нас є забезпечення автобусним сполученням жителів усіх населених пунктів, — підсумовує Ірина Дробиш.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон