За крадіїв води у Херсоні заплатять їх сусіди

За тих власників квартир у херсонських багатоповерхівках, котрі «відмотують» покази лічильників холодної води за допомогою магнітів, відтепер розраховуватимуться...їх сусіди.

Адже в Україні вступив у силу Закон «Про комерційний облік теплової енергії та води». А він передбачає необхідність мати на розподільчому вузлі (ввід до будинку) прилад обліку із спеціальним антимагнітним екраном. А його вже не підкрутиш.

Таким чином, якщо кількість спожитих кубометрів по квартирних лічильниках виявиться меншою, ніж в цілому на будинковому приладі, різницю пропорційно розподілять між усіма мешканцями, виставивши їм додаткові рахунки. І ці рахунки можуть бути чималими.

Як-не –як, на сьогодні з того мільйона кубометрів води на місяць, котрий у середньому споживають городяни, десяту частину просто не оплачують внаслідок або свідомої фальсифікації даних приладів обліку, або недосконалості старих моделей лічильників.

Щоправда, виходом з ситуації могло б стати обладнання квартирних лічильників компактними антимагнітними пломбами. Вони значно дешевші, ніж захищені прилади обліку італійського виробництва (ті коштують близько трьох тисяч гривень), і встановлювати їх просто й легко. Однак складнощі в іншому: використання такої новинки українським законодавством якраз і не обумовлене.

«Ще три роки тому ми в порядку експерименту встановили близько п'ятдесяти антимагнітних пломб у Херсоні. Та навіть якщо така пломба «спрацювала», підтвердивши втручання в роботу лічильника, ми не доведемо, що це було розкрадання води. Споживач завжди може пояснити це, приміром, тим, що дитина бавилася й піднесла магніт до лічильника, або якимись ремонтними роботами. Магніти ж у нас не заборонені – їх можна купити на першому-ліпшому ринку. Відтак, довести таким чином відмотування приладу обліку в суді неможливо з юридичної точки зору», — розмірковує директор комунального підприємства «Виробниче управління водоканалізаційного господарства Херсона» Михайло Чемерис.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів