Олешківські піски на Херсонщині

Чудове місце для туристів - Олешківські піски на Херсонщині є однією з найбільших "пустель" в Європі.

Пейзаж нагадує справжню пустелю: понад 150 тисяч гектарів покриті піщаними дюнами та барханами. І деякі з них досягають величезних розмірів — понад 20 метрів у висоту.

Своєю появою пустеля зобов'язана діяльності людини. Перетворення степу, який раніше займав цю територію, в пустелю почалося у XVIII-XIX століттях в результаті випасу великої кількості овець та вирубки лісу.

Для стримування поширення пісків на все Причорномор'я, пустелю на початку ХХ століття почали обгороджувати насадженнями штучного лісу, що складається з сосен, акацій, беріз та інших дерев. Завдяки цьому після 1960 року Олешківські піски стали вважатися не пустелею, а напівпустелею.

У 2010 році на території пустелі створений національний природний парк «Олешківські піски». Тут проводяться дослідження місцевої екосистеми, та організовують екскурсії.

Гостям пропонують ознайомитися з унікальними рослинами, лісами, піщаними дюнами, що зачаровують своїм масштабом, а також тут можна побачити десятки видів диких тварин, птахів і рептилій, що мешкають в парковій зоні.

За матеріалами Агов

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон