Парк селянського протесту на Херсонщині

Нагадаємо, що 11 квітня 2019 року Указом Президента на Херсонщині створено Національний природний парк "Кам'янська Січ".До його складу увійшли 12 тис. гектарів земель у прибережній зоні Дніпра.

Та разом з червонокнижними рослинами у охоронну зону парку увійшла й територія навколишніх сіл Бериславського району. Понад 10 тисяч селян, які переважно живуть за рахунок сільського господарства, оптимізму науковців, м'яко кажучи, не розділяють.

Бериславщина, як і решта Херсонської області, є дотаційним регіоном, а велика відстань до найближчого великого міста унеможливлює трудову міграцію. Ці фактори призвели до того, що єдиним джерелом заробітків для селян залишаються домашнє господарство та фермерство.

Але науковці переконують: побоювання селян є безпідставними – ба більше, парк принесе багато позитивних новацій в їхнє життя. Це й додаткові податкові надходження у сільські бюджети, нові туристичні маршрути та розвиток екотуризму, а головне – стабільні та за сільськими мірками добре оплачувані робочі місця.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів