До Херсона завітають відомі українські письменники

Завтра, 28 серпня, до Херсона у рамках «Літературного туру Херсонщиною «Книгомандри», який впроваджується Херсонською обласною бібліотекоюдля юнацтва ім. Б. А. Лавреньова, за підтримки Українського культурного фонду, завітають відомі українські письменники – брати Капранови.

Брати зустрінуться з поціновувачами своєї творчості в Urban CAD о 18:00.

А вже 29-ого серпня можливість поспілкуватися з улюбленими письменниками матимуть мешканці Херсонської області. Зустріч відбудеться у Чаплинській центральній бібліотеці Чаплинської селищної ради (вул. Грушевського, 38).

Довідково:

Брати Капранови (Дмитро Віталійович та Віталій Віталійович) - українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

Майбутні письменники народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Їхнє дитинство минуло в Очакові Миколаївської області. Вищу освіту брати отримали в Уральському політехнічному інституті (м. Свердловськ, Росія) та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».

У 1988 Капранови одружилися з сестрами-близнючками та переїхали до Москви.

Цікаво те, що одружилися вони з близючками свідомо, щоб не розсваритися.

"Мама завжди казала, щоб ми ніколи не роз'єднувалися, бо життя по одному нас поламає. Також вона говорила, що єдиний, хто може нас розсварити, - жінки. Вона знала, що каже, бо сама жінка", - згадують письменники.

Свою письменницьку діяльність брати Капранови розпочали в Москві. Там на початку 90-х розпочався потужний український діаспорний рух. Брати в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працювали над цією книжкою 10 років, а закінчили її вже 1998 року у Києві, адже вирішили повернутися в Україну.

Письменники не вивчали у школі українську мову, проте знали її досконально: «Знали ми мову набагато краще, ніж діти, які її вивчали в школі. Про твори Шевченка, Лесі Українки, Котляревського нам розповідала бабуся, зубрити ніхто не примушував, тільки заохочували. Тож ми з дитинства були дуже лояльними до української мови і літератури. А, коли в 90-му році гостро стало питання національної приналежності, вся родина перейшла на українську в один день, і до сьогодні без належної потреби російською не говоримо».

Не маючи змоги видати свою книгу «Кобзар 2000», брати Капранови самі стають видавцями.

Спочатку вони створюють каталог книжок поштою «Книгоноша», до якого увійшло 600 назв книжок, написаних українською мовою. У 2000 році Капранови започатковують видавництво «Зелений пес». Сьогодні видавництво «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої літератури.

У 2001 році нарешті побачив світ перший роман письменників - «Кобзар 2000».

Серед відомих книг братів Капранових також такі, як: роман «Приворотне зілля», роман «Розмір має значення», книжка для дітей «Зоряний вуйко», «Щоденник моєї секретарки», 80-сторінкова «Мальовану історію Незалежності України», роман «Забудь-річка», історичний роман «Справа Сивого», роман «Паперові солдати» та ін.

Наталя РОЖКОВАН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон