Аудит від ОДА: як чужими руками зробити свій звіт

Замість того, щоб допомагати комунальним закладам та розпорядникам бюджетних коштів вирішувати проблемні питання, які були, є і будуть за будь-якої влади, краще витрачати час на узагальнення всього виявленого попередниками, тобто чужими руками легко й жар загрібати.

Саме таке враження від ознайомлення із Аудиторським звітом «Про проведення комплексного аудиту використання бюджетних коштів за період з січня 2018 року до 1 липня 2019 року».

Що може виправити «аудиторський звіт» ОДА, який, як стало відомо, не такий вже й аудиторський та й і на звіт зовсім не схожий, бо де-факто є зведеною інформацією про результати роботи контролюючих, правоохоронних та інших органів влади за півтора роки?

Складений він без будь-яких натяків на виправлення порушень, або даних про оскарження результатів різних перевірок, щоб можна було вивести фактичні бюджетні втрати. Прикро. Знову одне й те саме: в усьому треба звинуватити злочинну владу. Попередню.

Але ж нова влада наразі просто скористалася результатами роботи попередньої влади – яка ж ці порушення не скривала, а викривала! І реагувала. І давала рекомендації по виправленню, які зараз ніхто не врахував.

Все, що перевіряли за півтори роки просто узагальнили і видали одним документом під гучною назвою «Аудиторський звіт «Про проведення комплексного аудиту використання бюджетних коштів»!

Ми поспілкувалися з херсонськими аудиторами, щодо фахової оцінки якості представленого звіту. Вони кажуть, що цей документ у жодному разі не можна вважати аудиторським звітом.

Адже він не відповідає основним принципам внутрішнього аудиту - цілісність, об'єктивність, конфіденційність, майстерність і компетентність, не кажучи вже про недотримання Порядку здійснення внутрішнього аудиту, що затверджений відповідною Постановою КМУ № 1001 та передбачає, зокрема, проведення внутрішнього аудиту відповідно до Стандартів, затверджених Мінфіном. Цими Стандартами не передбачено узагальнення результатів перевірок інших органів!

Натомість передбачена наявність аудиторських доказів. У випадку зі Звітом ОДА джерелами аудиторських доказів є не данні первинних документів і звітів, кошторисів, калькуляцій, контрактів та інших первинних документів, що вимагають Стандарти, а лише «матеріали контрольних заходів» різних органів. Тобто увесь Звіт базується лише на одному із багатьох джерел, передбачених Стандартами!

Фахівці кажуть, що це не тільки не професійно, а й примітивно як для органу влади! Зато швиденько і 800 мільйонів неефективно використаних коштів є (для пересічного громадянина це звучить, як вкрадені гроші).

Хоча левова частка з цих мільйонів – суми скасованих тендерів, а це справа життєва, бо в подальшому закупівля відбулася. Інша вагома частина - примарне «неефективне витрачання» бюджетних коштів без вказівки, як треба було витратити ефективно!

Але цього цілком достатньо для пересічного громадянина, щоб хвататися за голову і кричати «КАРАУЛ»! Невже, саме на це був розрахований аудит від Херсонської ОДА?!

Аліна ГАШЕВСЬКА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон