Благодійність не "під вибори" на Херсонщині

На Херсонщині, на превеликий жаль, так буває - напередодні виборів з'являється чимало "благодійників", які демонструють прагнення допомогти людям,але після голосування вони десь зникають... Зовсім не так побудовано роботу в «Благодійному фонді Альберта Черепахи».

Приблизно рік тому, в серпні 2018 року, в селищі Новотроїцьке, що на Херсонщині, було створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Новотроїцької районної ради Херсонської області.

Місцева влада вирішила розташувати установу в приміщеннях Новотроїцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія». Кошти на ремонт та облаштування кабінетів виділили з районного бюджету. Було проведено низку відповідних робіт. І вже з 15 січня 2019 року інклюзивно-ресурсний центр розпочав свою діяльність.

В установі працюють психологи, логопед, дефектолог, медична сестра. Вони опікуються діточками з особливими освітніми потребами від 2-х до 18-ти років. За час роботи в інклюзивно-ресурсному центрі вже пройшли обстеження близько 200 дітей. І не тільки з Новотроїцького, але й із сусідніх Іванівського та Генічеського районів, адже в них ще не створено місцевих ІРЦ.

Крім того, до Новотроїцького центру звертаються також і батьки діточок, що потребують особливого піклування, з Чаплинської, Хрестівської, Асканійської об'єднаних територіальних громад. Вони закріплені за Каховським ІРЦ. Проте це дещо територіально незручно для жителів Чаплинського району.

Як зазначає начальник відділу освіти Новотроїцької райдержадміністрації Олена Мартинова, наразі корекційні послуги в центрі, серед яких робота над вадами мовлення, спеціальна гімнастика, масаж, розвиваючі навчально-пізнавальні заняття, отримують понад 30-ти дітей. Проводяться групові та індивідуальні заняття.

Діточки з особливими освітніми потребами почуваються тут розкуто, більш вільно, коментує виконуюча обов'язки директора ІРЦ Людмила Єрещенко. Тому їм легше засвоювати нову інформацію і виконувати завдання. А це позитивно впливає на їхню успішність в опануванні навчальної програми в загальноосвітніх школах і дитячих садочках, які відвідують діти.

В теперішній час облаштування інклюзивно-ресурсного центру триває. Долучився до цієї справи і генеральний директор ООО «Агро-Співдуржність», засновник благодійного фонду Альберт Черепаха, відомий на Херсонщині меценат. Тож благодійною організацією «Благодійний фонд Альберта Черепахи» для Новотроїцього ІРЦ було придбано бігову доріжку.

Наразі вона передана до установи, яку нещодавно Альберт Вікторович відвідав особисто. Він поспілкувався з керівництвом закладу та представниками районної влади, а саме з головою Новотроїцької райради Юрієм Коцегубовим ти його заступником Миколою Піщанським, які також взяли участь в цій приємній зустрічі.

Делегації почесних гостей влаштували невеличку екскурсію приміщеннями інклюзивно-ресурсного центру. Користуючись нагодою, заступник голови Новотроїцької РДА Анжеліка Балан, яка опікується освітньою сферою району, запросила учасників зустрічі до кабінету, де планується обладнати спортивну залу ІРЦ.

Але приміщення ще треба, як то кажуть, довести до ладу. Тож, користуючись нагодою, чиновник поцікавилася, чи можна бути звернутися по допомогу у вирішенні цього питання до Благодійного фонду. Адже відомо, що місцеві бюджети, як правило, мають дуже жорсткі ліміти, тому їх не вистачає на фінансування всіх необхідних проектів.

Альберт Черепаха впевнений, що доброчинність не має припинятися разом із закінченням передвиборчої агітації, як це доволі часто відбувається з благодійними фондами, що створюються задля рекламування певних кандидатів на виборчі посади. Тому одразу відгукнувся на клопотання районного керівництва про допомогу.

Добродій запропонував зробити кошторис робіт, необхідних для облаштування спортивної зали інклюзивно-ресурсного центру і пообіцяв, що Благодійний фонд Альберта Черепахи надасть максимальну підтримку задля реалізації цього суспільно важливого проекту в повному обсязі.

За матеріалами «Благодійного фонду Альберта Черепахи»

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон