Важливі рішення позачергової сесії Херсонської облради

Сьогодні, 9 серпня відбулась позачергова сесія ХХVІІ сесії обласної ради VІІ скликання, на якій депутати розглянули низку важливих для громади Херсонщини питань.

Так, Херсонська обласна рада фактично розпочала процес переходу комунальних закладів охорони здоров'я у комунальні некомерційні підприємства відповідно до вимог нової медичної реформи.

Відзначимо, у 2017 році було ухвалено два важливі закони, які означали початок справжніх змін у системі охорони здоров'я в усіх регіонах України. Зокрема, було передбачено можливість закладам охорони здоров'я (ЗОЗ), які традиційно мали статус бюджетних установ, реорганізовуватись у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Медичні заклади у статусі КНП набувають більшої незалежності у вирішенні фінансових та організаційних питань у своїй роботі.

За рішенням Херсонської обласної ради, прийнятим сьогодні депутатами, процес «автономізації» стартує у 25 закладах охорони здоров'я, що входять до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області.

Отже, початок процесу «автономізації» медичних закладів Херсонщини покладено. Наступний етап – створення комісій з припинення вищезазначених комунальних закладів. Звертаємо увагу, в результаті припинення комунального закладу КНП є правонаступником його майна, прав та обов'язків. Нагадаємо, Херсонський обласний центр громадського здоров'я уже пройшов процес перетворення у комунальне некомерційне підприємство.

Крім того, 9 серпня на засіданні позачергової сесії Херсонська обласна рада надала згоду на прийняття до спільної власності територіальних громад Херсонської області майнового комплексу АТ «Херсонська ТЕЦ».

У рішенні йдеться про те, що Херсонська обласна рада надає згоду на безоплатну передачу із державної до спільної власності територіальних громад області цілісного майнового комплексу АТ «Херсонська ТЕЦ» без боргів підприємства.

Коментуючи це рішення депутатського корпусу, голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер зазначив: «Нам Фонд державного майна запропонував прийняти до комунальної власності державний пакет акцій АТ «Херсонська ТЕЦ» розміром 99,8%. Ми вивчили це питання. У цього підприємства більше 600 мільйонів гривень боргу, які неможливо стягнути зараз, бо товариство внесено Кабміном у перелік об'єктів, які йдуть на приватизацію.

Якщо ми приймаємо до комунальної власності акції, то, по закінченню строку дії постанови Кабміна, а це орієнтовно січень наступного року, до нас як до власника звернуться кредитори, щоб стягнути борги. Ми не маємо права ставити під удар громаду. Тому депутати на сесії надали попередню згоду прийняти до комунальної власності не пакет акцій, а цілісний майновий комплекс ТЕЦ, тобто будівлі, земельні ділянки, інші активи. Без боргів.

Це зроблено для того, щоб жителі Херсона, інтереси яких представляють й депутати обласної ради, мали змогу отримувати послугу теплопостачання. Одночасно звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозицією знайти механізм урегулювання питання боргу. Наразі, маючі підприємство «Херсонська ТЕЦ» без боргів, ми зможемо розпочати його модернізацію, забезпечити сталу роботу та постачання послуги споживачам».


Загалом позачергова сесія Херсонської обласної ради розглянула 42 питання. Серед інших – внесення змін до рішення ХХІІ сесії обласної ради VІІ скликання від 14 грудня 2018 року №1075 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2019 рік», внесення змін до програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2019 рік, питання оренди комунального майна тощо.

За матеріалами Херсонської обласної ради

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів