Де у Херсоні насолодитися унікальним звучанням вінілу?

Погодьтеся, всі, хто любить музику, й дня не можуть прожити без прослуховування своїх улюблених музичних композицій.

Сучасні умови життя диктують свої вимоги до музичних носіїв. Серед них не здають позицій вінілові платівки. А все тому, що вони мають можливість високоякісного відтворення звуку.

Найстаршою грамплатівкою вважається звукозапис, який був зроблений у 1860 році. Дослідники знайшли її у 2008-му в паризькому архіві й навіть змогли її прослухати. На ній був фрагмент французької народної пісні тривалістю до 10 секунд.

Платівки в тому вигляді, в якому ми їх знаємо, придумав Еміль Берлінер у 1897 році. Він витратив 10 років на пошуки ідеального матеріалу для їх виготовлення та в кінцевому підсумку вирішив, що найкращим буде шелак – речовина, що нагадує віск, яку виробляють тропічні комахи з Південної Азії.

Якщо говорити про репертуар перших платівок, то він складався в основному з маршів, вальсів та оперних арій. Ім'я оперного співака Енріко Карузо справило величезний вплив на розвиток вінілових платівок, оскільки саме він записав понад 500 вінілових носіїв і близько 200 композицій.

Найдорожча платівка з вінілу містить запис 2-х пісень групи The Beatles, що вийшла у 1958 році.

Напевно у кожного з нас є спогади, пов'язані з грамплатівками. У 1970-80-х випускалося найбільше їх число (більше 100 млн на рік). Серед них – музичні казки для дітей, оповідання, вірші, музика з улюблених кінофільмів, популярні мелодії естради, класична музика, а також інші види музичного мистецтва й не тільки.

Вінілові платівки успішно пройшли випробування часом, довівши свою вічну актуальність.

З 1977 року простори космосу «борознить» золота платівка, на якій записані зображення та звуки, що коротко розповідають про життя на Землі. Зроблено це для того, аби інопланетяни (якщо вони існують, звичайно) могли б ознайомитися з нашою цивілізацією за допомогою інформації з цієї платівки. Записана на ній і музика: Моцарт, Бах, Стравінський і навіть Чак Беррі.

Вініл став чудовою ілюстрацією до вислову «Все нове – це добре забуте старе». Прийнято вважати, що він знову став популярним у 2008 році. Саме тоді його продажі зросли з 1 млн екземплярів до майже 2 млн і продовжили зростати з кожним роком.

У 2007 році був заснований День музичного магазину, коли по всьому світу надходить в продаж обмежений тираж рідкісних альбомів. Це свято відзначається у третю суботу квітня. Щорічно призначається посол свята зі світу музики. Функції посла вже виконували Оззі Осборн (закликав всіх ходити в магазини за вінілом), Джек Уайт (провів екскурсію до вінілового заводу), Іггі Поп (відсвяткував свій 65-й день народження в магазині платівок) та інші.

За час свого розвитку грамплатівки зазнали масу змін на шляху до вдосконалення, що дозволило їм зберегти свою ексклюзивність і популярність.

Фонотека нашої книгозбірні складає близько 15 тисяч грамплатівок. Приходьте до відділу мистецтв, щоб насолодитися унікальним звучанням вінілу.

Відділ мистецтв ХОУНБ ім. Олеся Гончара

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів