Каховська районна лікарня придбала комп’ютерний томограф

Менше трьох місяців знадобилося Каховській райраді для виділення коштів і придбання сучасного комп'ютерного томографу для комунального некомерційного підприємства "Каховська центральна районна лікарня".

Наприкінці липня це дороге обладнання вже було завезено до медичного закладу.

— Наближчими днями ми розпочнемо ремонт у приміщенні, де стоятиме томограф. А в вересні в Запоріжжі пройде навчальні курси наш лікар-рентгенолог. Кошти на це теж були виділені з районного бюджету. Тож невдовзі томограф зможе працювати і приймати перших пацієнтів. Загалом на проведення тендерних процедур знадобилось менше двох місяців. Ми самі не очікували, що це відбудеться так швидко, — прокоментував голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков.

Комп'ютерний томограф був придбаний за 8 942 000 гривень, враховуючи ПДВ, за кошти районного бюджету і громад Каховського району. Переможцем тендеру стало київське ТОВ "Медгарант".

За словами директорки КНП "Каховська ЦРЛ" Олени Мазур, до основних переваг томографу відносяться неінвазивність, нешкідливість, тривимірний характер одержуваних зображень. Основні області його застосування пов'язані з дослідженнями головного і спинного мозку, хребта, суглобів, молочних залоз, серця і судин, органів малого тазу, м'язів, печінки, нирок, наднирників, а також для досліджень легень і шлунково-кишкового тракту.

— На території нашої області лише в Херсоні є томограф такого ж рівня. А ось у комунальній власності їх не має жодна районна лікарня. Крім того, навіть в Україні ви мало де знайдете комунальні томографи — зазвичай, їх власниками в регіонах є приватні фірми, як, приміром, у Новій Каховці, — додав Валерій Салтиков.

Голова РДА запевнив, що жителі тих громад Каховського району, які залучились до фінансування придбання томографу зможуть скористатись його послугами абсолютно безоплатно.

Попередньо, платити за це доведеться жителям Любимівської ОТГ і Каховки, якщо депутати вказаних місцевих рад не закладатимуть у своїх бюджетах кошти на обстеження своїх виборців.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів