На Херсонщині треба збільшити кількість госпітальних округів

Про це йшлося на засіданні міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областіпід головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія.

На необхідності збільшити кількість госпітальних округів в Херсонській області, виходячи з потреб населення, - наголосив Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор Короленко.

«Потрібно розділити Херсонський госпітальний округ на два окремих, адже до його меж входить більше 600 тисяч населення, а рекомендована кількість громадян на округ становить 250 тисяч осіб»,пояснив Віктор Короленко. Новий округ він пропонує назвати Чорноморським.

P.S. Нагадаємо, на сьогодні на Херсонщині вже створено чотири госпітальні округи - Херсонський, Новокаховський, Бериславський та Генічеський.

Госпітальний округ - територіальне об'єднання закладів охорони здоров'я в одну мережу за принципом доступності, густоти та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення.

Вони створюються навколо багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівня. Ці лікарні надають вторинну (спеціалізовану) та екстрену медичну допомогу у зоні обслуговування госпітального округу.

Важлива умова: від будь-якої точки округу до лікарні інтенсивного лікування пацієнт повинен мати можливість дістатися протягом максимум 60 хвилин. Це нововведення повинне оптимізувати використання ресурсів (приміщень, обладнання, фахівців, транспорту) та покращити надання медичної допомоги у всіх регіонах, незалежно від відстані між населеним пунктом та обласним центром.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон