На Херсонщині залишиться всього три чи п'ять районів?

Проблемні питання адміністративно-територіальної реформи обговорюють в Херсонській облдержадміністрації, зокрема, йшлося про кількість майбутніх районів в області та про збільшення госпітальних округів.

Обговорення проблемних питань відбулося на засіданні міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія.

"Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило та запропонувало для Херсонської області утворити три проектні одиниці адміністративно-територіального устрою з центрами у місті Херсон, Нова Каховка та Генічеськ.

На сьогодні в області утворено 31 об'єднану територіальну громаду, що складає 33% від площ Херсонщини, на яких проживає 62% населення від загальної кількості жителів регіону", - поінформував Дмитро Бутрій.

За результатами обговорення прийняте рішення про подачу на розгляд до Мінрегіонбуду проекту щодо створення не трьох, а п'яти укрупнених районів з центрами у місті Херсон (Херсон, Білозерський район та Олешківська ОТГ), Нова Каховка (Нова Каховка, Каховка, Каховський, Великолепетиський, Верхньорогачицький, Горностаївський і частина Чаплинського району), Берислав (Бериславський, Великоолександрівський, Високопільський, Нововоронцовський райони), Генічеськ ( Генічеський, Новотроїцький, Нижньосірогозький, Іванівський райони та Асканія-Нова ОТГ) і Скадовськ (Скадовський, Каланчацький, Голопристанський, місто Гола Пристань і Олешківский райони без Олешківської ОТГ).

«Потрібно відстояти власну позицію щодо адміністративно-територіального устрою Херсонщини на рівні Міністерства відповідно до місцевих територій, густоти населення й ментальності. Розвиток усіх районів і громад Херсонщини повинен здійснюватися рівномірно й збалансовано», - наголосив Дмитро БУТРІЙ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон