Під час походу проведенні дослідження орнітофауни озера Круглик, річки Конки.
Юні науковці здійснили облік навколоводних птахів, зафіксували в озері Круглик - 7 дорослих птахів лиски (Fulicaarta) та трьох пташенят поруч з дорослими. На маршруті обліку зустріли двох крижнів (Anas platyrhynchos).
Лиска та крижень об'єкти мисливської охоти, проте крижень є об'єктом масового полювання, що в тривалій перспективі може загрожувати сталому існуванню виду. Крім того крижень, як і інші водоплавні птахи страждають через господарське та так зване «рекреаційне» освоєння берегових зон, забруднення водойм, знищення очеретів.
Крижень перебуває під захистом Бонської конвенції, а також Угоди про охорону афро-євразійських мігруючих водоплавних птахів, а ще лиска та крижень перебувають під охороною Бернської конвенції.
Досліджували гуртківці і різні види чапель. На озері зафіксували колонію Чепури великої або велика біла чапля (Egrettaalba) з 6 птахів.
У наш час цьому красивому птаху загрожує втрата середовищ існування через людину, яка своєю діяльністю забруднює її важкими металами і пестицидами, від яких птахи гинуть. Вид занесений до Бернської конвенції, до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES), охороняється Директивою Європейського союзу охорони диких птахів (СЕЕ).
Юні науковці зафіксували 4 сірих чаплі (Ardeacinerea), вид занесений до Бернської конвенції.
На річці Конка спостерігали на лататті жовтому (Nupharlutea) дуже рідкий вид - чаплю жовту, яка охороняється Червоною книгою України (статус - рідкісний), Бернською конвенцією та Директивою ЄС про захист диких птахів.
Наукові дослідження гуртківців будуть продовженні у багатоденному водному поході на байдарках на теренах Національного природного парку «Нижньодніпровський».
За матеріалами Управління освіти Херсонської міської ради