У Херсоні заощадити на освітленні допоможуть фіни

Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, що працює за підтримки уряду Фінляндії, започаткувала багатообіцяючий енергоощадний проект у Херсоні.

За участю НЕФКО у приміському селищі Антонівка свого часу збудували з природних матеріалів цілий навчальний корпус загальноосвітньої школи № 21 як зразок для наслідування. А тепер експерти корпорації пропонують розробити прогресивну схему ефективного й економного освітлення міських вулиць із використанням п'яти тисяч сучасних LED-світильників на основі дистанційного управління. Для цього тут уже провели скрупульозне обстеження 84 вулиць, обравши для кожного світильника конкретне місце, де він найпотрібніший.

Проект коштуватиме загалом 2,7 млн євро. Причому частину цих коштів НЕФКО після підписання відповідної угоди з Херсонською міськрадою виділить як пільговий кредит. Але воно того варте, бо витрати мають швидко окупитися — нові світильники дають змогу на сорок відсотків знизити нинішні витрати на вуличне освітлення, наголошують у прес-службі міськради.

Наступним етапом співробітництва може бути допомога фінської корпорації з термомодернізацією шестиповерхової будівлі міської клінічної лікарні імені Лучанського. Це, знову-таки, дасть змогу знизити витрати на опалення та освітлення корпусу більш ніж удвоє.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів