Херсонські водії без документів наїздили на 400 тисяч

Лише за перше півріччя 2019 року патрульна поліція склала 1231 адміністративний матеріал на водіїв Херсонщини, які керували авто без відповідних документів.

Такою статистикою поділився прес-офіцер управління патрульної поліції в Херсонський області Андрій Кований.

З цих матеріалів - 1030 постанов складено саме за керування без відповідних документів. Мінімальний штраф за це – 425 гривень. Тобто якщо порахувати, що усі дані порушники сплатили хоча б мінімальний штраф, то виходить більше 400 тисяч гривень.

Ще 139 постанов склали на осіб, які не мали права керувати транспортним засобом. За ч. 3 ст. 126КУпАП (керування особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування) склали 8 протоколів. І ще 54 постанови отримали ті, кого позбавили права керування, але їх це не зупинило.

До речі, в Україні хочуть дозволити взагалі їздити без прав. Для цього народні обранці у вересні 2018 року подали законопроект №9105.

Його автори стверджують, що у Нацполіціі є сучасна база даних про громадян, їх транспортні засоби, їх технічний стан, вчинені правопорушення. А отже, правоохоронці можуть користуватися цими даними в будь-який момент, не турбуючи водіїв.

Зокрема, пропонується скасувати обов'язкову вимогу мати при собі водійські права, техпаспорт на автомобіль і страховку. І зобов'язати поліцейських самим перевіряти наявність прав в реєстрі.

Принципові зміни полягають у тому, щоб скасувати норму, що дозволяє поліцейським забирати права у водія в разі адміністративного правопорушення.

В обов'язковому порядку їздити з водійським посвідченням повинні будуть лише іноземці, особи без громадянства та водії військової техніки.

Наразі цей законопроект доопрацьовується.

Олена ПІМЕНОВА

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон