Пустили до хати розбійника селяни на Херсонщині

Щойно починається сезон польових робіт, як з усіх усюд на Херсонщині летять страхітливі звістки:то одна заробітчанка у Олешківському районі після пиятики убила чоловіка і поранила ножем його дружину, то у Голопристанському двоє таких самих батраків підірвалися на газовому балоні.

І так воно триватиме, аж доки наймачі сумнівного люду самі не позбудуться звички у гарячу пору брати до себе будь-кого, не цікавлячись минулим сезонників. Адже вони можуть становити небезпеку не тільки для таких, як вони самі, а й для своїх роботодавців.

От і в селі Чалбурда того ж таки Олешківського району сімейна пара за рекомендацією брата господині взяла допомогти на городі його знайомого. Помічника селяни прийняли справді, як рідного – поселили у тій же хаті, де мешкали самі, а не в якомусь сараї. Садовили разом із собою за стіл, справно платили гроші за працю.

Та якось сезонник розсварився з роботодавцями, і ті попросили його піти, чесно сплативши залишок обіцяних йому коштів. Однак цього чоловікові виявилося вже замало. Він підгледів, де власники нерухомості ховають свої заощадження, і викрав з побутового «схрону» 2 тисячі доларів США і 4750 євро.

Із кишенями, напханими валютою, задоволений злодюжка поїхав до Олешок – тринькати чужі гроші. Однак потерпілі швидко виявили їх зникнення, і дали знати правоохоронцям. Того ж дня співробітники Олешківського відділення Національної поліції затримали підозрюваного на місцевому ринку.

У нього вилучили 1900 доларів і 2200 євро, а все інше зникло невідомо куди – слідству не вдалося з'ясувати, куди саме. І втрачене селянам злодій не відшкодував досьогодні. Аж ось у ході слідства з'ясувалося, кого саме прихистило біля себе занадто довірливе та доброзичливе подружжя. Попрацювати на городі сім'я запросила рецидивіста, котрий за останні два десятиліття «набув» чотири судимості за грабежі та розбої!

Пустити таку «яскраву особистість» до себе в хату було те саме, що «в річку щуку кинути». І родині, мабуть, дуже пощастило: прийнятий за рекомендацією незнайомець міг і фізичну розправу над її членами вчинити, і на вбивство піти. Олешківський районний суд вп'яте «відрядив» злодюгу до виправної колонії ще на три роки й вісім місяців. Але питання не в тому.

Подібні потенційно небезпечні сезонники степами нині вештаються цілими ватагами. І їх не на роботу запрошувати, а скоріше стерегтися треба. Бо жоден врожай не вартий цілком реальної перспективи стати жертвою раптового нападу людини, котрій ти ще й гроші платиш.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон