Херсонські зелені звернулися до Президента Зеленського

Голова Херсонської обласної організації Партії Зелених України Володимир Шелудько звернувся до Президента України Володимира Зеленського:

Шановний пане Президенте Володимир Зеленський - Слуга Народу! Нещодавно, під час святкування Дня Конституції України Ви запропонували провести своєрідний флешмоб на підтвердження дієвості тих чи інших норм Конституції...

Спробую на прикладах з Херсонської області показати вам наявні еколого-соціальні проблеми на які вчорашні керівники і інституції Херсонської облдержадміністрації просто закрили очі. Тим самим вони по суті відмахнулися від екологічного права, яке всім нам гарантує Конституція України.

Так, згідно з ч. 1 ст. 50 Конституції України кожний має право на безпечне для життя й здоров'я навколишнє середовище та на відшкодування заподіяного порушенням цього права шкоди. Ст. 66 на кожного покладає обов'язок не заподіювати шкоду природі й відшкодовувати заподіяні збитки. В екологічному праві ця норма є правовим принципом, який визначає ухвалення галузевих норм щодо відповідальності за порушення екологічного законодавства.

На фотографіях нижче зафіксовано як в Херсонській області «зберігаються» більш як 2000 тон непридатних пестицидів (чверть всіх "запасів" з України), що є своєрідною закладкою отрути, розтрощені складські приміщення, зруйновані контейнери для цієї отрути.


Ні про яке цивілізоване зберігання цієї отрути мова не йде. Отрута вільно, ігноруючи перелічені статті Конституції переміщується в грунт і водоносні горизонти. Не буду перевантажувати текст висновками лабораторій про перевищення ГДК тих чи інших хімічних сполук.

Більш детальну інформацію доведемо до нового очильника Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва, але рахую, що Ви в першу чергу повинні це знати, для відповідного реагування з боку держави, - написав Володимир ШЕЛУДЬКО.

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон