Архітектурні перлини Херсона: жіноча гімназія

У Херсоні на вулиці Перекопській розташована будівля Другої Маріїнсько-Олександрівської гімназії. У XIX столітті це був жіночий середній навчальний заклад Херсона.

Будівля гімназії побудована в 1896 році в стилі еклектизму романтичного напряму. В архітектурний комплекс входили пансіон зі сквером, навчальний корпус та гімназична церква св. Олександри, зведена в 1902 р.

У 1858 році директор училищ Херсонської губернії Коленко, за підтримки губернатора Т. Панкратьєва, підняв питання про відкриття в Херсоні жіночої гімназії. Але дозвіл було отримано тільки на відкриття жіночої недільної школи при повітовому училищі.

У 1862 р. недільну школу перетворили в жіночу парафіяльну школу, а в грудні 1863 року — в чотирикласну прогімназію. До 1896 р. прогімназія розміщувалася в найманому будинку.

Свою сучасну назву гімназія отримала в пам'ять одруження цесаревича Олександра Олександровича та його дружини Марії Федорівни. 1898 року прогімназія була перетворена у другу жіночу Маріїнсько-Олександрівську гімназію.

З осені 1917 р. в закритій гімназії розміщувався евакуйований з Естляндії Юр'ївський учительський інститут. У липні 1919 р. його перетворили в Херсонський державний педагогічний інститут.

Довгий час в будівлі Маріїнсько-Олександрівської гімназії розміщувався інженерно-педагогічний факультет Херсонського державного педагогічного університету. Сьогодні будівля зачинена, а факультет перенесено.

За матеріалами Агоов Херсонщина

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон