На херсонців чекає містична ніч

Лічені дні залишилися до одного з найстаріших та найзагадковіших свят свята Івана Купала, яке було приурочене до астрономічного явища- літнього сонцестояння і дійшло до нашого часу...

Саме в цей час Земля проходить апогей своєї орбіти навколо Сонця і, таким чином, ми отримуємо найдовший день та найкоротшу ніч в році.

У віруваннях язичницьких слов'ян найдовший день був пов'язаний з торжеством світла і життя, а оскільки після цього дні ставали коротшими, на святі обов'язково були присутні два персонажі – Купало та Мара (Марена), Життя і Смерть.

Коли ж було введено григоріанський календар та здійснено перехід на новий стиль, свято Івана Купала почали відзначати в ніч з 6 на 7 липня.

З прийняттям християнства на Русі, церква стала пропагувати змінені язичницькі свята. Тому, обрядову частину свята Купала було приурочено до дня народження Іоанна Хрестителя – 7 липня за новим стилем.

Минули віки, а традиції святкування залишилися. Тому і зараз молодь співає пісні, шукає цвіт папороті, стрибає через вогнище, спалює опудало з соломи, що символізує Сонце, та знищується купальське деревце, що є невід'ємним атрибутом свята.

Дівчата плетуть вінки, а потім пускають їх річкою... ворожать на судженого.

У херсонців теж буде можливість долучитися до такого цікавого і магічного дійства - у суботу, 6 липня у місті Гола Пристань відбудеться XVII Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі».

Отож, не гайте часу і плануйте свій святковий вихідний уже зараз!

Олександра РОЖКОВАН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів