У селі на Херсонщині медиків поменшало

«На фінішну пряму» виходить зведення нового фельдшерсько-акушерського пункту у селі Козацькому Бериславського району Херсонщини.

Цей проект фінансують спільно: близько шести мільйонів гривен надійшло з державного бюджету, і 660 тисяч асигнувала зі своєї скарбнички сільська громада. І гроші працюють: стіни будівлі вже стоять, лаштують конструкції даху. Тож здати споруду до експлуатації планують вже до кінця нинішнього року, каже голова Козацького Андрій Чирко. Хоча у селян з цього приводу відверто суперечливі відчуття.

З одного боку, новий ФАП – це добре. А з іншого, попередня «конфігурація» системи медичної допомоги у масштабах окремо взятого населеного пункту виглядала вочевидь привабливішою для його мешканців. Адже до медичної реформи у Козацькому налічувалося дванадцять медпрацівників – не тільки лікарі загальної практики, а й акушерка, фельдшер, маніпуляцій ні сестри.

Одначе, після зміни нормативів населення у 4,2 тисячі осіб виявилося недостатньо, аби держава виділяла кошти на таку кількість людей у білих халатах. Тому акушерка, фельдшер і маніпуляційна сестра вже потрапили під скорочення.

Відтак, у оновленому ФАПі працюватимуть тільки два сімейних лікарі, та чотири медсестри. А, скажімо, за профільною допомогою майбутнім матусям доведеться їхати або в лікарню Нової Каховки – за п'ять кілометрів, або до Бериславської ЦРЛ – за п'ятнадцять. От і думай: чи є чому радіти, якщо держава однією рукою дає, а другою – забирає...

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон