Нагадаємо, ще у вересні минулого року до лабораторії STEM-освіти завітали кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Ольга Цуруль і доктор педагогічних наук, професор кафедри біології, онкології та медичної фізіології Рівненського державного гуманітарного університету Наталія Грицай.
Почесних гостей насамперед зацікавила робота студентської групи STEM-освіти факультету біології, географії і екології ХДУ. Вони не тільки відвідали наш науковий майданчик – коло питань охоплювало напрямки роботи студентської групи, методи залучення до них студентів, методику проведення безперервних наукових самостійних досліджень загалом і окремі методичні прийоми їх здійснення.
Зокрема, увагу колег привернули методики проведення досліджень, які не тільки економічні й технічно доступні для оволодіння, а й і є валідними, якими можна одержати надійні наукові результати. Адже саме у вказаному процесі йде формування фахівця-дослідника.
Виходячи із чисельних запитань гостей з'ясувалося, що на факультеті біології, географії і екології створена унікальна навчальна форма позаудиторної підготовки біологів та екологів. Така форма особливо зацікавила доцента кафедри педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Ольгу Цуруль.
Тому вона уклала угоду з Херсонським державним університетом щодо проходження стажування в лабораторії активних форм навчання біології та екології. Саме ця лабораторія й розробляє методику функціонування студентської групи STEM-освіти як нового формату підготовки фахівців-природознавців. Незважаючи на те, що Херсонський державний університет – регіональний заклад вищої освіти, фахівцям столичного вишу є чому в нас повчитися!
Відео студентської групи STEM-освіти «Цитоеколог» можна переглянути за посиланням.
Прес-центр ХДУ