Заражених свиней на Херсонщині шукатиме поліція

У Херсоні – справжнісінький тобі кримінальний детектив з африканською чумою свиней. Почався він з того, що у мешканця житлового масиву Північний обласного центруні з того ні з сього сконало молоде поросятко. Він повідомив про це відповідні органи, і зразки тканин домашньої тварини відправили на дослідження.

Так і підтвердилося, що свинка померла через небезпечну тільки для цього виду тварин хворобу.

Тож нещасне поросятко негайно спалили у крематорії регіональної лабораторії ветеринарної медицини. На щастя, ніхто з сусідів його власника свиней більше не тримав, тож нікого більше знищувати та палити не довелося (втім, не виключено і таке, що дехто свою живність просто переховує). Але питання без відповіді однаково залишаються. І ці відповіді треба шукати невідкладно.

— Херсонець повідомив, що нібито купив порося на базарі у селищі Нова Маячка. Але розповідав про це дуже плутано. Інформацію про те, що був такий продаж, там ніхто не підтвердив. Тому звернулися до поліції із проханням допомогти відшукати місце, звідки тварину привезли, і хто саме її збув. Адже там може бути ще одне вогнище зараження африканською чумою свиней, звідки інфекція поширюватиметься і надалі, — доповнив у розмові з автором цих рядків голова обласної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан.

У зв'язку з випадком АЧС (вони, нагадаємо, траплялися і в минулі роки) Держспоживслужба впроваджує у обласному центрі ряд карантинних обмежень. Зокрема, вже діє заборона на ввезення в межі міста живих свиней. Забороняється також продавати свинину на стихійних ринках, а на легальних – м'ясо тварин, яких забивали в домашніх умовах.

Та як завжди у нас, дрібні комерсанти на всі обмеження чхати хотіли. Вони як продавали м'ясо «з асфальту» чи просто з багажників машин у дворах багатоповерхівок, так і продають – лише ховаються на певний час, коли побачать перевіряючих або поліцейських.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон