А обласна рада виділила з бюджету два мільйони гривень на матеріальну допомогу мешканцям селища. Зі скарбнички Олешківського району на ліквідацію наслідків катаклізму асигнували ще чотириста тисяч гривень.
Ще б пак: для відведення ґрунтових вод довелося збудувати тимчасовий трубопровід завдовжки 3,5 кілометра, а також відрядити сотню військовослужбовців з частини ЗСУ, дислокованої під Мелітополем.
До того ж важко виявилося об'єктивно визначити збитки, завдані постраждалим, через охочих нажитися на біді.
«У Новій Маячці задосить напіврозвалених старих будинків, які мешканці викуповували за безцінь через можливість використовувати «прирізані» до цієї нерухомості городи. Тепер дехто показує на руїни і плаче — от, мовляв, що підтоплення наробило. А поруч стоїть цілісінька хата, де господар живе. Так само непросто із компенсацією через втрату посівів — у більшості проблеми з оформленням земельних ділянок.
А коли майнові права не підтверджені, надавати компенсацію закон не дозволяє. Тому й запропонували асигнувати кошти не на відшкодування, а на матеріальну допомогу. Її розподілятиме селищна рада — там краще відомо, як уникнути маніпуляцій та визначити, хто насправді потерпає через підтоплення, а хто лише вдає», — зазначив голова обласної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Вадим Чабан у бесіді з нашим власкором.
Фото: pik.ua