За основу був прийнятий образ терема. Фасад що виходив на вул. Базарну (нині вул. Перекопська), приховував за собою строгий двоповерховий навчальний корпус. В огорожі училища розташовувалися майстерні та котельня.
Перша світова війна й наступна революція порушили хід подій. В умовах зміни влади та економічної кризи виникла ідея об'єднання навчальних баз провідних училищ міста в одному навчальному закладі широкого профілю.
19 липня 1918 року в будівлі центрального училища було відкрито політехнічний інститут. Урочисті збори з приводу його відкриття відбулися 3 листопада 1918 року в Міській аудиторії, однак загострення політичного стану не дозволило проводити заняття.
Тільки в наступному році, 25 червня почалися заняття на сільськогосподарському факультеті, а 10 липня 1919 року було відкрито прийняття заяв на три нових факультети: механічний, технологічний та інженерно-будівельний. Через війну та економічну кризу інститут довелося закрити.
Пізніше його факультети були перетворені в самостійні навчальні заклади, а головний корпус, зазнавши ряд перебудов, був зайнятий в 1928 році кондитерською фабрикою ім. П. Л. Войкова. В даний час це акціонерне товариство закритого типу «Херсонська кондитерська фабрика».