У Горностаївському районі планують закрити школу

Залишитися без школи вже найближчим часом може село Зірка Горностаївського району. За мінімально необхідної для роботи місцевого закладупочаткової освіти в п'ять учнів їх тут навчається лише чотири.

Про намір закрити цей заклад повідомив голова Костянтинівської ОТГ Олексій Кільдеров. Він розповів, що це питання нещодавно було винесено на обговорення громади Зірки і не зустріло ніякого супротиву. Нині роздглядається питання переведення учнів початкових класів на навчання до сусідньої Федорівки Каховського району. До цього села лише 6 кілометрів, туди ж не перший рік підвозяться й учні старших класів.

За словами Олексія Кільдерова, проблеми з працевлаштуванням кадрів Зірківської школи не повинно виникнути, адже працююча в ній вчителька збирається йти на пенсію. Натомість будівлю школи можуть перепрофілювати під спортивну залу або територіальний центр для самотніх престарілих громадян.

Досі питання оптимізації або закриття шкіл викликало великий супротив у сільських громадах. Проте з утворенням об'єднаних громад останні змушені рахувати свої гроші і раціональніше їх витрачати.

— Малокомплектні школи треба закривати у будь-якому разі, — вважає експерт з питань освіти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Сергій Дятленко. — Фраза про те, що село живе, допоки у ньому діє школа, є чи не найпоширенішим міфом. Нема жодної школи, яка врятувала б село. От її не закрили і село почало стрімко розвиватися, а тепер є великим, потужним, має чимало жителів. Бо насправді села рятують не школи, а робочі місця. Якщо вони є, у селі працюватимуть молоді люди, створюватимуть сім'ї та народжуватимуть дітей. От тоді школа оживає. А якщо школа є найбільшим роботодавцем у селі, то можна з упевненістю говорити, що село вже давно приречене.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів