На Херсонщині cолодкий урожай із гірким присмаком втрат

На Херсонщині cолодкий урожай із гірким присмаком втрат
За різними експертними оцінками, Херсонська область може втратити від чверті до п'ятої частини солодкого врожаю абрикосів, вишні, персиків, черешні та яблук.

Недобір фруктів у кілька тисяч тонн загрожує садоводам Херсонщини. Цьогоріч їх просто переслідують негаразди: після весняних приморозків по зав'язі «пройшлися» град та шквали.

Від них постраждали, зокрема, Білозерський, Бериславський, Голопристанський, Каховський та Олешківський райони. У результаті, за різними експертними оцінками, край може втратити від чверті до п'ятої частини солодкого врожаю абрикосів, вишні, персиків, черешні та яблук.

Отож садоводи недорахуються чималої частини прибутків. Адже торік вони навіть на експорт до одинадцяти країн (у тому числі до ЄС) 6,6 тис. т свіжих яблук відправили. Та аграрії краю переконані, що труднощі тимчасові. Тому продовжують закладати нові сади та ягідники. Площа лише яблуневих садів на Херсонщині впродовж останніх років збільшилася до 2,7 тис. га, черешневих — до 1 тис. га, зазначають у департаменті агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів