Вистава про внутрішню потвору: експеримент на херсонській сцені

Вистава про внутрішню потвору: експеримент на херсонській сцені
Себе треба любити – запевняють нас на кожному кроці. Проте що робити, коли ця любов переростає у нарцисизм?

На сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша – черговий експеримент. Свою роботу «Фейс_контроль» представив на розсуд глядачів студент четвертого курсу Київського Національного університету ім. І. Карпенка-Карого Євген Резніченко.

Молодий режисер вирішив показати своє прочитання твору німецького драматурга Маріуса фон Майєнбурга «Потвора».

Головний герой вистави – винахідник Летте. У нього є гарна робота, кохана дружина. Проте все кардинально змінюється, коли замість чоловіка представляти новий продукт на конференцію відправляють іншого співробітника. А все тому, що Летте «обличчям не вийшов».

З цього моменту людина, яка ніколи не замислювалась над виглядом власного відображення у дзеркалі, стає заручником думки соціума. Його називають потворою, уродом, а дружина вмовляє зробити пластичну операцію.

І начебто це дає результат – дружина починає дивитись на Летте із щирою пристрастю, бос робить обличчям нової продукції, а багаті жінки шикуються в чергу, аби хоч на кілька хвилин лишитись тет-а-тет.

Проте впевненість у собі дуже стрімко переходить у відчуття обранності та виключності. Летте починає зневажати усіх «недосконалих». Постає питання – а чи потворність дійсно була лише зовнішньою? А люди навкруги платять великі гроші, аби мати таке ж обличчя. І у цей момент індивідуальність виходить в тираж, по вулиці ходять чоловіки з однаковими обличчями. І все це відбувається під веселу музику та не менш оригінальний відеоряд.

Образи героїв п'єси на сцені блискуче втілили Павло Костенко, заслужена артистка України Тетяна Проворова, Костянтин Рогань та Андрій Клочко.

Ця вистава – про стереотипи та рамки, у які нас постійно намагаються затиснути, про залежності від алкоголю, наркотиків і сексу. У ній не демонізують пластичну хірургію. Просто показують її зворотній бік, коли «красу» штампують немов на конвеєрі. І замість тисяч різних облич ми бачимо мільйони копій одного. І все це штучне, як і матеріал, з якого зроблені костюми героїв вистави.

На афіші попереджають – віковий ценз 18+, є нецензурні слова та еротичні сцени. Лайка дуже вдало «запікана», трохи еротики є. Одним словом – вистава обов'язково знайде свого глядача. Прем'єра запланована на 14 травня.

А як нам розповів директор театру Олександр Книга, є велика імовірність того, що цей проект побачать не лише у Херсоні, а й глядачі на різних фестивалях.

Олена ПІМЕНОВА

Фото Олександра Корнякова

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів