Архітектурні перлини Херсона: Свято-Духівський собор

Свято-Духівський кафедральний собор - один з найбільших православних храмів Херсону, розташований в самому центрі міста.

Храм побудований в стилі неокласицизму. У 1804 році розпочато будівництво і тільки в 1835 році закінчено. Велику роль у фінансуванні будівництва зіграли херсонські купці, тому церква довго називалася «Купецькою». Також її називають «привозною церквою» тому що була побудована поблизу міського ринку - привозу.

У безбожні часи Свято-Духівський храм спіткало велике нещастя. У 1937 році все внутрішнє оздоблення собору було знищено, а сама церква віддана під склад для борошна. Тільки в кінці 1941 року почала проводитися служба, коли під трапезною був оснащений храм Преображення Господнього.

У 1944 році Свято-Духівський храм був повернутий православній громаді міста. Сьогодні Свято-Духівський собор є головним храмом Херсонської єпархії Української православної церкви.

Він зберігає мощі та ікони святих і чудотворців. Свято-Духівський кафедральний собор - це не тільки історичний і культурний пам'ятник міста Херсон, а й місце паломництва віруючих православних християн.

За матеріалами АГООВ Херсонщина

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів