Доступні ліки у Херсоні стали важкодоступними

Безкоштовні таблетки за урядовою програмою «Доступні ліки» стали для херсонців важкодоступними.

Ще донедавна хворих городян обслуговували близько десяти фармацевтичних фірм, котрі володіють розгалуженою мережею аптек у всіх районах міста. Та з 1 квітня змінився порядок видачі ліків. Тепер для цього треба укладати угоди не з управліннями чи відділами охорони здоров'я на місцях, а безпосередньо з Національною службою здоров'я України.

До того ж, рецепти з паперових трансформувалися на електронні, відтак для їх внесення до бази даних потрібна спеціальна програма від тієї ж НСЗУ. А вона не безкоштовна, та й користуватися нею ще треба навчитися. На сьогодні це побажали та встигли зробити лише дві аптеки, розташовані у центрі Херсона, куди тепер з'їжджаються стражденні з усього міста, займаючи чергу за годину-дві до відкриття.

— Тільки у п'ятницю, 19 квітня, прийняли сто покупців із електронними рецептами. Їх обслуговування і так вимагає часу, а тут з незрозумілих причин ще й сервер «завис» на кілька годин. Іде процес адаптації до нових умов, а його без складнощів не буває, — пояснила завідуюча комунальною аптекою № 3 Херсона Тетяна Урсал.

Директор Департаменту охорони здоров'я Херсонської міськради Світлана Межерицька додала, що власники інших аптек не відмовляються від співробітництва за програмою «Доступні ліки». Просто хтось іще веде перемовини, хтось встановлює програму та навчає операторів нею користуватися. Але невідомо, коли саме аптеки почнуть приймати електронні рецепти. Потреба в їхніх послугах є дуже гострою, якщо взяти до уваги хоча б статистичні дані.

Лише протягом перших трьох місяців поточного року за урядовою програмою у обласному центрі виписали 25 тисяч 400 безкоштовних рецептів на загальну суму 2 мільйони 056 тисяч гривень. І менше їх не буде: адже здоров'я із таким нервовим та складним життям у наших співгромадян вочевидь не додається.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий день"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів