Херсонський лицар Червоного Хреста

Сьогодні, 24 квітня, виповнюється 75 років людині, яка майже два десятиліття обіймала благородну і жертовну посаду Голови Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Леонід Степанович Соболь більше 26 років (1969 --1995 роки) працював в Цюрупинській Центральній районній лікарні. Почав з посади лікаря невропатолога, а з 1971 року вже працював на керівних посадах: завідуючим районною поліклінікою та заступником головного лікаря районної лікарні, В серпні 1978 року був призначений головним лікарем Цюрупинської Центральної районної лікарні, якою керував майже 18 років.

За цей час він чимало зробив для зміцнення матеріально-технічної бази охорони здоров'я Цюрупинського району, її кадрового потенціалу, підвищення якості наданої медичної допомоги мешканцям.

Під його безпосереднім керівництвом, були побудовані в Цюрупинську: центральна районна поліклініка з дитячою консультацією, пологовий будинок на 60 ліжок, жіноче відділення з консультацією. На житлоселищі міста відкриті стоматологічна поліклініка та дитяча консультація. А в сільській місцевості: поліклініка Новомаячківської дільничної лікарні, Брилівська дільнична лікарня, Раденська лікарська амбулаторія, більше 10 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів (ФАП і ФП).

Згодом районна лікарня стала одною з кращих в області, займаючи провідні місця серед аналогічних медичних закладів. А з питань комплексного підходу до проблеми охорони материнства і дитинства районна лікарня стала республіканською школою передового досвіду. В зв'язку з цим Леонід Соболь, як головний лікар, двічі представляв лікарню на Всесоюзній Виставці Досягнень Народного Господарства в Москві.

В грудні 1995 року Леоніда Соболя було обрано головою Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. На той час, ця організація, з різних причин, знаходилася у критичному стані. В 23-х районах і містах області діяли лише п'ять організацій Червоного Хреста.

Новому керівнику вдалося за декілька років наполегливої праці повністю відновити обласну структуру цієї поважної міжнародної громадської організації В області були створені міські та районні організації, а в сільських та селищних радах, школах, учбових, медичних, соціальних закладах, на підприємствах і в організаціях - первинні осередки.

Практично з нуля, була організована мережа червоно-хрестних медико-соціальних центрів і кімнат, банків одягу, пунктів прокату предметів першої необхідності тощо. В селах, де були відсутні комунальні медичні заклади (ФАПи), були створені волонтерські медичні пункти ЧХ.

В області активно запрацювала патронажна служба обласної організації ТЧХУ. В її складі вже було біля 100 дипломованих медичних сестер милосердя та більше 400 підготовлених волонтерів Червоного Хреста. Це дало змогу взяти під постійну щоденну опіку майже 8 тисяч одиноких людей похилого віку. Як результат, в декілька разів збільшилась кількість наданих медичних, соціальних, побутових, психологічних послуг для найбільш вразливих верств населення.

Херсонська обласна організація Червоного Хреста вже через кілька років увійшла до чільної десятки кращих в Україні. На її базі в 2002 році було проведено виїздне розширене засідання Президії Правління ТЧХУ/

Юрій АНІСІМОВ
Заслужений журналіст України

Автобіографічна довідка: Леонід Степанович Соболь народився 24 квітня 1944 року в м. Козятин Вінницької області. Освіта вища. Закінчив Кримський державний медичний інститут в 1969 році (диплом з відзнакою). До вступу в інститут в 1961-1963 роки працював слюсарем-сантехніком у м. Козятин.

По закінченню інституту почав працювати лікарем – невропатологом в районній лікарні м. Цюрупинськ (1969 -1971), завідуючим районною поліклінікою. З 1971 по 1978 рік - заступник головного лікаря, а з 1978 року - головний лікар Цюрупинської Центральної районної лікарні.

В грудні 1995 року обраний на посаду Голови Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. На цю посаду обирався чотири рази ,включно по 2014 рік. З 2015 року на пенсії.

Одружений. Дружина Соболь Ганна (1951) - медична сестра. Дочка Ганна(1971) - завідувач районною клініко- діагностичною поліклінікою, районний дермато-венеролог. Син Ростислав (1981) - начальник кредитного відділу Укргазбанку в Київі.

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-організатор охорони здоров'я вищої категорії, Заслужений лікар України (2003). Нагороджений орденом « За заслуги» III ступеня (2009), Грамотою Верховної Ради України (2006), Почесними грамотами Херсонської обласної державної адміністрації (2010), Херсонської обласної ради (2003, 2005), Міністерства охорони здоров'я (1994), Організації ветеранів України (2010) та п'ятьма медалями. Має нагрудні знаки «За сумлінну працю» Міністерства соціальної політики (2010), «Відмінник охорони здоров'я» (1982), «Відмінник санітарної оборони» (1998), "Почесна відзнака" Товариства Червоного Хреста України (2005), "Почесний ветеран України" (2011) Депутат Цюрупинської райради восьми скликань.

P.S. Автор матеріалу знає Леоніда Соболя з 1971 року (майже півстоліття), коли той після закінчення Кримського медичного інституту почав працювати в Цюрупинській Центральній районній лікарні на посаді рядового лікаря.

Так сталося, що відділ райкому партії, який на той час автор очолював, відповідав за роботу районної лікарні І тому у нього була можливість спостерігати за роботою молодого спеціаліста і, незабаром, оцінивши його організаторські здібності, рекомендувати на посаду завідуючого районною поліклінікою, а пізніше і на посаду заступника головного лікаря районної лікарні.

Більш того, автору добре запам'ятався той день, коли між нами відбулася бесіда, на якій він запропонував Леоніду Соболю балотуватися в районну раду, а той всіляко відмовлявся, посилаючись на відсутність певного досвіду. Але його вдалося переконати і, таким чином, з «легкої руки автора» він проробив депутатом Цюрупинської районної ради протягом 30 років. А це, навіть важко уявити - вісім скликань, свого роду рекорд, який важко перевершити.

Шляхи ювіляра і автора матеріалу перетиналися і в подальшому, коли останній працював на різних керівних посадах в обкомі партії та облвиконкомі. Вони і зараз спілкуються та підтримують дружні стосунки.

Леонід Степанович Соболь, голова Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України (1995 -2014). лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-організатор охорони здоров'я вищої категорії, Заслужений лікар України (2003). Нагороджений орденом « За заслуги» III ступеня (2009), Грамотою Верховної Ради України (2006), Почесними грамотами Херсонської обласної державної адміністрації (2010), Херсонської обласної ради (2003, 2005), Міністерства охорони здоров'я (1994), Організації ветеранів України (2010) та п'ятьма медалями. Має нагрудні знаки «За сумлінну працю» Міністерства соціальної політики (2010), «Відмінник охорони здоров'я» (1982), «Відмінник санітарної оборони» (1998), "Почесна відзнака" Товариства Червоного Хреста України (2005), "Почесний ветеран України" (2011) Депутат Цюрупинської райради восьми скликань.

Творчий колектив сайту "Херсонці" і автор матеріалу сердечно вітають ювіляра з семидесятип'ятиріччям і бажають йому міцного здоров'я, довголіття, сімейного благополуччя та успіхів у всіх справах!

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів