На Херсонщині засуджених готуватимуть до життя на свободі

На Херсонщині засуджених готуватимуть до життя на свободі
Херсонська область долучилась до пілотного проекту щодо впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань.

Це ініціатива Державної установи «Центр пробації» у партнерстві з благодійною організацією «FREE ZONE» за підтримки Міністерства юстиції України та Адміністрації ДКВС України.

Минулого року проект стартував у Львівській та Полтавській областях. А цього річ до нього долучилось ще 8 областей, серед яких і Херсонщина.

Головною метою цього проекту є сприяння в соціальній адаптації та ресоціалізації засуджених у межах пенітенціарної пробації.

Для обговорення усіх нюансів у приміщенні обласної філії Центру пробації провели робочу зустріч з представниками громадськості, виправних колоній, органів пробації, центру зайнятості населення області.

"Хто може долучитись до проекту? Засуджені за 6 місяців до звільнення. Для кожного учасника проводиться оцінка ризиків та потреб, на основі якої розробляється індивідуальний план підготовки до звільнення.

Цей план включає в себе проходження реабілітаційних курсів з профорієнтації, фінансової грамотності, подолання конфліктів, залежностей.

Також проведення лекцій та розв'язання проблем із житлом, роботою, документами, лікування. Триватиме така робота із засудженим до 6 місяців після звільнення", – розповіла начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області Оксана Кузьміч.

Основним виконавцем пілотного проекту на Херсонщині визначено ХМГО «Асоціація 21 століття», представники якої спільно з органами пробації, іншими зацікавленими організаціями та партнерами запланували розпочати роботу вже з 6 травня.

У проекті можуть взяти участь всі охочі засуджені особи, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі у Північній ВК № 90 та Дар'ївськійВК №10, та готуються до звільнення.

Олена ПІМЕНОВА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів