Херсонський держуніверситет тримає вектор на здоров'я

Херсонський держуніверситет  тримає вектор на здоров'я
Сьогодні, 19 квітня, у Херсонському державному університеті відбулася визначна подія – відкриття медичного центру первинної допомоги.

Херсонський державний університет і Херсонську міську клінічну лікарню ім.Є.Є.Карабелеша поєднують давні партнерські відносини. І внаслідок плідної співпраці, за ініціативи народного депутата України, обраного ректора ХДУ Олександра Співаковського виникла ідея спільного проекту.

Ідея створення такого проекту виникла давно. Для її втілення було докладено чимало зусиль, адже треба продумати оптимальну структуру закладу, джерела його фінансування, розробити проектну документацію, провести ремонтні роботи.

Тож відтепер студенти, викладачі та співробітники університету матимуть можливість отримувати первинну медико-санітарну допомогу поряд із місцем роботи і навчання. Також на базі центру студенти новоствореного медичного факультету під керівництвом фахівців зможуть проходити практику.

Урочисте відкриття відбулося за участі народного депутата України, обраного ректора ХДУ Олександра Співаковського, головного лікаря Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є.Карабелеша Алли Малицької, співробітників лікарні, директора департаменту охорони здоров'я Віктора Короленка, проректорів, деканів і, звісно, студентів медичного факультету на чолі з деканом Іриною Глущенко та викладачами.

Як зазначив ініціатор проекту Олександр Співаковський, головна філософія створення Центру – максимально наблизити медичну реформу, яка наразі відбувається у країні, до суспільства. Викладачі, студенти і співробітники університету повинні мати можливість отримувати первинну медико-санітарну допомогу поряд із місцем роботи і навчання. Таким чином, створюється спільний майданчик – кластер, де медицина і освіта проходять поруч.

«Мета керівництва університету – створити простір для студентів, де вони через власну внутрішню мотивацію можуть капіталізуватися. Для нас важливо, аби ваша вартість після закінчення університету була максимально великою. Адже ім'я університету створюють саме студенти та випускники. І ми прагнемо, аби ви були щасливі й успішні люди та розбудовували Херсонщину», – наголосив нардеп.

У свою чергу, Алла Малицька зазначила: «Сьогодні ми стали свідками того, коли слова не розходяться з ділом: колись промовлена фраза «Хочемо зробити гарний медичний центр» перетворилася на сьогоднішню визначну подію».

Також вона висловила вдячність Олександру Співаковському за підтримку та ідею створення медичного закладу. «Це тільки перший крок. Попереду чимало спільних проектів з новоствореним медичним факультетом. І, об'єднавшись, ми можемо досягнути значних успіхів», – зазначила головний лікар.

Про поєднання теоретичних і практичних навичок на базі Центру студентів медфаку наголосив Віктор Короленко: «Саме тут ви зможете прослідкувати спілкування лікаря з пацієнтом, аби останній не став хворим». Також він побажав закладу процвітання, адже тут зібраний потужний кадровий склад.

Херсонський державний університет, як один із провідних закладів вищої освіти, прагне відповідати вимогам сьогодення та створювати максимально комфортні сервіси і для навчання, і для дозвілля, і для здорового способу життя.

І для цього у виші створюються всі умови – сучасний спортивний майданчик, спортивна зала, коворкінг-центр, оновлена актова зала, комфортні гуртожитки, лабораторії, сучасна їдальня. І невдовзі – відкриття на території Херсонського державного університету басейну!

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів