Молодим родинам - державну підтримку

Молодим родинам - державну підтримку
Вчора, 18 квітня цього року у Верховній Раді України відбулися комітетські слухання «Молодіжне житлове кредитування – вклад в майбутнє європейської України», організовані парламентським Комітетом з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму спільно з Держмолодьжитлом.

Участь у них взяли народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських та міжнародних організацій, регіональних управлінь Держмолодьжитла.

Херсонщину представляли депутат Херсонської міської ради, помічник міського голови Михайло Линецький, директор Херсонського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитла) Юрій Волкович, голова ГО «Національний конгрес батьків України», резидент Кабінету експертів, директор ТОВ «МЖК м. Херсон» Андрій Яценко.

В своєму виступі Михайло Линецький не тільки розповів про підтримку молодіжного будівництва на Херсонщині міською та обласною радами, але й вніс конкретні пропозиції щодо реалізації державної молодіжної політики Кабінетом Міністрів України та забезпечення фінансування відповідних державних програм з державного бюджету вже у цьому році як для міста Херсона, так і для інших областей України.

В доповідях голови парламентського комітету Артура Палатного, заступника міністра регіонального розвитку України Льва Парцхаладзе, голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного було наголошено на актуальності розглядуваного питання, а також висловлено впевненість що слухання і подальша активна позиція Комітету та його керівництва допоможуть перейти від слів до практичного вирішення житлової проблеми молоді.

Сергій Комнатний стисло нагадав про механізм пільгового кредитування, закріплений статтею 10 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні». На виконання цього Закону постановою Уряду затверджено Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молоді на придбання житла.

«Якщо молодий громадянин, молода мати матиме можливість не їхати за кордон, не покидати дітей на роки на бабусь, а придбати власну оселю, - я переконаний, питання заробітку в іноземній державі відпаде для дуже багатьох», - переконаний керівник Державного фонду.

У виступах депутатів парламенту, представників орагнів місцевого самоврядування, лідерів молодіжних організацій і об'єднань, Громадської ради при Держмолодьжитлі, асоціації «Укрмолодьжитло» було проаналізовано економічні та соціальні фактори, які однозначно свідчать про доцільність існування таких програм.

Молодь внесла пропозиції звернутись до Уряду не з рекомендаціями, а з вимогою виконати закони України та діючі житлові програми, якими передбачено виділення конкретних фінансових ресурсів з державного бюджету на надання пільгових кредитів та державної допомоги на будівництво і придбання власного житла для молоді.

За результатами комітетських слухань ухвалена резолюція, в якій міститься, зокрема, вимога до виконавчої влади держави за підсумками роботи у І півріччі 2019 року передбачити фінансування програми житлового кредитування молодих родин.

Андрій ЯЦЕНКО,
голова ГО «Національний конгрес батьків України», резидент Кабінету експертів, директор ТОВ «МЖК м. Херсон»

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів