Архітектурні перлини Херсона: Свято-Миколаївський морський собор

Однією з прикрас Херсона є Свято-Миколаївський морський собор, який знаходиться у старому мікрорайоні міста - на Забалці.

Це перша церква на Забалці, побудована на початку XIX ст., спочатку вона була деревяна, освячена в ім'я Св. Миколи Чудотворця, діяла при військовому морському госпіталі, пізніше, у 1819 році, її вивели з військового відомства і перетворили в звичайну парафіяльну.

З часом церква занепала і виникло питання про будівництво великого кам'яного храму. У 1842 році на кошти нащадка гетьманського роду колезького асесора Якова Андрійовича Дорошенка, в центрі нової ринкової площі, був зведений кам'яний храм Святого Миколи Чудотворця.

Храм побудований в стилі класицизму, з сферичним куполом і двоярусною дзвіницею. В Миколаївській церкві у роки Кримської війни, відспівували захисників Севастополя, які померли в херсонських госпіталях.

У 1920-ті роки храм був повністю розграбований, були вилучені всі церковні цінності. У травні 2007 року, в зв'язку з 165-річчям від дня освячення, Свято-Миколаївський храм отримав статус Морського собору.

Зараз Свято-Миколаївський морський собор - це діючий собор, в якому проводяться богослужіння.

За матеріалами АГООВ Херсонщина

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів