Зеленський почав добирати голосів у другий тур

Сьогодні, 7 квітня Центральна Виборча комісія визначається з остаточним підрахунком голосів і встановлює результати у першому турі виборів Президента України,а деякі з учасників першого туру почали потрохи визначатися з тим, кого вони будуть підтримувати у другому турі.

Одним з перших про те, що не буде підтримувати Порошенко у другому турі заявив «справжній полковник» Анатолій Гриценко. Щодо підтримки Зеленського, то його попередня відповідь була досить розмита: «Буду думати...».

Вчора пізно ввечері Анатолій Степанович поділився своїми думками за результатами зустрічі з переможцем першого туру. І хоча нічого конкретного з його вуст не прозвучало, але відповідь досить змістовна, і меседжі досить такі ясні.

Я б навіть сказав, що через нього прозвучали відповіді на частину питань, які турбують тих, хто збирається голосувати за Володимира Олександровича у другому турі, але має певні сумніви.

Анатолій Гриценко заявив, що зустріч пройшла: «не для власного працевлаштування або входження нашої команди в його команду, а щоб відчути і зрозуміти людину, яка має реальний шанс стати главою держави».

- Які ж враження від спілкування?

«Чи готовий він до посади президента? Ні, не готовий, але відповідальність усвідомлює, готовий докладати зусиль і декларує намір спиратися на професіоналів.

Чи буде він на посаді президента терпіти корупцію і мародерство? Ні, не буде.

Чи буде він здавати Україну Путіну, відмовлятися від курсу на вступ до НАТО і ЄС, або принижувати українську мову? Ні, не буде.

Чи є у нього якісь зобов'язання перед Ігорем Коломойським? Запевнив, що немає ніяких.

Чи має він домовленості з кимось з нинішніх високопоставлених по збереженню їх на посадах або про місце у його команді. Ні, не має. Все, що гуляє по мережі (різні прізвища прем'єрів, прокурорів, голів СБУ) – запевнив, що все це фейки.

Визначився він зі своєю «п'ятіркою» кадрових призначень – СБУ, ГПУ, НБУ, МО та МЗС? Ні, ще визначається.

Чи піде він на публічні дебати з Петром Порошенко на НСК «Олімпійський»? Піде і серйозно до них готується.

Адекватно він оцінює свого суперника, його сильні сторони і його підступність для збереження президентського крісла? Адекватно, шапкозакидацького настрою немає.

Був Володимир Зеленський зі мною щирим? Мені здалося, що так. Домовилися продовжити спілкування, адже на кону не мої або його інтереси – інтереси країни і держави.

Наостанок, оскільки і ви мене про це питаєте: проголосую я особисто за Володимира Зеленського в другому турі? Коли він публічно представить свою команду і якщо кандидати на ключові пости будуть для мене переконливими – тоді, напевно, проголосую, щоб дати і йому, і країні шанс».

Що сказати? З точки зору політтехнології Гриценко виступив у ролі речника, але не просто особи яка працює на роботодавця, а у якості фахівця, критика та, головне, людини якій довіряє чимала кількість людей в країні.

Нагадаю, за підсумками першого туру Гриценко набрав 6,91%, або 1 306 411 голосів виборців, і посів загальне 6 місце. Його шанси потрапити у ВРУ нового скликання стабільні, і якщо нічого не станеться надзвичайного, то його партія буде брати участь у формуванні Коаліції, а це вже сьогодні для Зеленського суттєво.

Я майже переконаний, що Гриценко в решті-решт підтримає Зеленського і закличе своїх прихильників зробите те ж саме, адже якби було по іншому, то думаю, що Анатолій Степанович не став би роздавати такі авансові посили.

Йому в цій грі немає чого втрачати та набувати, він самодостатня людина, яка може собі дозволити говорити те, що він думає, і не загравати з будь-ким, навіть наступним Президентом.

Залишилося чекати заяви Зеленського по його «п'ятірці». Скоріш з все її оголосять на початку наступного тижня, для того, аби не дати порохоботам багато часу на поливання брудом претендентів.

Чекаємо. Залишилося всього 13 днів... Хто буде наступний у підтримці Зеленського? Хто знає, можливо на такий крок зважиться Ігор Смешко? Решта кандидатів І туру Зеленського або не цікавить, або вже публічно заявила, що підтримувати його публічно не буде.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів