"Вулкан" показали у Новій Каховці

Сьогодні, 3 квітня, у Новій Каховці відбувся допрем'єрний показ фільму нашого земляка Романа Бондарчука – «Вулкан».

Тож не дивно, що зустрітись з авторами фільму, який уже отримав схвальні відгуки світової преси та низку вагомих міжнародних нагород, виявили чи не усі мешканці міста – кінотеатр «Юність» був заповнений вщент.

І привело глядачів до зали не тільки бажання побачити новий витвір кіномайстра з Херсонщини, вже добре відомого своїми захоплюючими документальними стрічками, а й проста та зрозуміла цікавість видивитись на екрані себе чи своїх знайомих. Адже зйомки картини проходили на узбережжі Каховського водосховища на у декількох селах та містечках Херсонської області.

Атмосфера у кінотеатрі під час спілкування з авторами «Вулкану» чимось нагадувала і сам фільм, ніби події з екрану перейшли у реальний світ, і була просякнута його поетичним документалізмом та витонченим місцевим гумором, що має не аби який присмак абсурду.

Роман Бондарчук розповів як виник задум написати сценарій та зняти кіно саме про херсонський дикий степ, про людей, які тут мешкають, і про їх уявлення про добро і зло, про все те, що так гостро відчувається саме тут на Півдні, на перетині великих чумацьких шляхів, на місцях сили Великого Лугу, який навіки лишився під покривом Каховського водосховища...

Привітати знімальну групу прийшов і міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. Після його щирих слів вдячності та захоплення фільмом «Вулкан» до гостей – авторів фільму – звернувся відомий меценат Ігор Колихаєв. Він зауважив, що подібні стрічки свідчать про живучість українського кінематографу, його витривалість і відродження.

«Такі фільми, як «Вулкан», – підкреслив Ігор Вікторович – необхідні всім нам. Вони свідчать, що українське кіно впевнено перейшло від стану виживання до свого зростання і розквіту. Не дарма стрічка отримала не лише міжнародне визнання, а й одну з найпочесніших нагород у країні – Шевченківську премію. Тож вітаємо авторів і сподіваємось, що наш край і надалі надихатиме на створення нових шедеврів».

Відомий меценат вручив авторам фільму сертифікатна грошову премію від Благодійного Фонду Ігоря Колихаєва.

Довідково: Стрічка «Вулкан» – драма з елементами комедії – вийшов у 2018 році і за цей час взяв участь у 33 різноманітних міжнародних кінофестивалях де отримав низку нагород. Світова преса схвально відгукнулась на перший ігровий фільм у доробці Романа Бондарчука, більше знаного у якості документаліста та арт-директора Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA, і порівнювали його роботу з творчістю Кафки, Уеса Андерсена, Еміля Кустуріци та Девіда Лінча.

«Вулкан» – це розповідь про те, як людина з великого міста (головний герой Лукас працює перекладачем в моніторинговій групі Місії ОБСЄ) потрапляє у дивний, трохи несамовитий та примхливо переплетений світ степових сіл і містечок, стикається з дивними, прекрасними і дивакуватими людьми, пізнає правду життя і нарешті отримує шанс почати життя з початку...

Над картиною працювали:

головний режисер – Роман Бондарчук;

сценаристи – знана письменниця та правозахисниця Алла Тютюнник, Дар'я Аверченко, продюсер, документаліст та правозахисник, Роман Бондарчук;

художник-постановник – Кірілл Шувалов, член Європейської кіно академії, відомий спільними роботами з Сергієм Лозницею над низкою стрічок.

У ролях:

Сергій Степанський – роль Лукаса стала акторським дебютом одного з найкращих українських звукорежисерів, володаря Золотої Дзиги-2018 року, члена Європейської кіно академії.

Віктор Жданов – Заслужений артист України, володар Золотої Дзиги за роль Старого у фільмі «Кіборги».

Христина Дейлик – молода театральна акторка дебютувала з роллю Марушки в кіно.

Решту ролей виконували місцеві жителі Херсонщини.

Фільм знятий при підтримці Держкіно і є спільним продуктом України, Німеччини та Монако.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів