Мадонни з немовлятами на херсонських перехрестях

Щойно встановилося тепло, як на вулицях та площах Херсона з'явилися вони – жінки із діточками на руках,які прохають милостиню у співчутливих херсонців.

Особливо активно «працюють» такі «мадонни» у Херсоні тут:

- на 200 років Херсона, між церквою та ринком,

- на Залізничній, з боку «Екомаркету»,

- на Ушакова, коло вокзалу та біля ЦУМа,

- на Потьомкінській, між ринком та Суворовським райвідділком.

Люди дають гроші у таких випадках щедріше – на дитину ж... Навіть кам'яне серце не витримує, коли бачить маля, що знеможено спить на руках матусі. Але чи матусині ці руки? Як поступити правильно, коли бачиш таку сцену?

Уже не раз журналісти України бралися за цю тему і викривали цілі схеми: викрадені та взяті «в оренду» у батьків-пияків діти, напоєні спеціальними розчинами, лежать на руках заробітчан і вишибають сльозу та гривню із обивателя. Але бувають й інші випадки.

Як от 01.04.2019 трапилося у Херсоні – ми помітили жебрачку з три-чотирирічною дівчинкою на руках і звернулися до поліції. Правоохоронці встановили наступне: це справді мати та дитина.

Дівчинку розморило на весняному сонечку і вона просто спала, її життю нічого не загрожувало, - повідомили нам із патрульної поліції. А ось як пояснила своє перебування на вулиці молода матуся:

«У мене грошей нема, роботи нема, знайти її не можу, бо з дитинкою сиджу, а їсти хочеться. У садочок дитина не ходить. От і надіюся на добрих людей, прошу допомоги», - сказала вона поліції.

Усі документи за даним випадком зібрані й будуть передані у відповідні служби. Та ми поцікавилися у прес-офіцера патрульної служби Андрія Кованого, що робити у випадках, коли бачиш таких от «вуличних мадонн».

«Статті за жебракування у нас у законодавстві відсутні. Отже поліція, якщо інших порушень правопорядку нема, вдається до профілактичної бесіди. Але у разі, коли йдеться про дітей – варто викликати 102.

По-перше, слід перевірити, з ким саме перебуває дитина на вулиці. По-друге, чи не загрожує щось її життю та здоров'ю. Якщо дитина у небезпеці – бездіяльність неприпустима. За всіма такими викликами ми передаємо документи до соціальних служб, органів опіки, до ювенальної превенції тощо» - повідомив Андрій Кований.

Отож, підведемо риску: кожен із нас вирішує сам, подавати чи ні, вкладати свою копійчину з одного боку в заохочення жебрацтва, з іншого – у зменшення кримінальних злочинів (адже, нажебравши на хліб і до хліба, грабувати такі заробітчани уже не підуть). Але коли ви бачите на вулиці дитину, тим більше таку, що нібито спить – не соромтеся, викликайте 102.

Цілком імовірно, що ви врятуєте маляткові життя та здоров'я. Крім того, якщо статистика викликів за таким приводом буде значною, органи правопорядку будуть змушені звернутися до органів влади і вирішувати питання щодо людей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах – в усіх цивілізованих країнах ними опікується держава та громада.

Алена МАЛЯРЕНКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів