Північно-Кримським каналом на Херсонщину знову пішла вода з Дніпра

На Херсонщині знову пустили дніпровську воду до Північно-Кримського каналу. За тиждень вона досягне нової дамбина адміністративному кордоні з окупованим півостровом, але далі, як минулими роками, не піде.

Втім, попит на неї є й без того: меліоративна споруда забезпечує зрошення понад ста тисяч гектарів сільгоспугідь посушливої степової Таврії.

Відкриття шлюзів головної насосної станції ПКК завжди вважалося урочистою подією, на яку запрошували журналістів і чиновників із Херсона та Києва. Щоправда, цього року жодних урочистостей не було, бо настрій у меліораторів не святковий.

Через зростання вартості електроенергії, орендної плати за землю, мінімальних зарплат тощо тариф на транспортування води до кінцевих споживачів нинішньої весни зріс майже на третину. Через це попит на зрошення може впасти, а площі поливних земель — скоротитися, побоюються експерти.

"Голос України"

На знімку: кінцева точка ПКК перед адмінкордоном з окупованим Кримом.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон