Серед херсонських перевізників загостриться конкуренція?

За поїздки на свої «фазенди»» у пониззя Дніпра херсонці платитимуть дорожче. Якщо впродовж минулого сезону поїздка на річковому трамвайчику,орендованому комунальним підприємством «Херсонкомунтранссервіс», обходилася у 25 гривень, то нинішньої весни її фактична вартість підскочила до 33 гривень.

А для пасажирів міськвиконком затвердив її у сумі 30 гривень. Відтак, поїздка теплоходом на дачу та додому пересічному члену садівничого товариства обійдеться у шістдесят гривень. А якщо взяти до уваги, що їде родина з двох осіб, та мінімум одна дитина, вартість подібного «туру» автоматично збільшується до 180 гривень.

На такі гроші влітку можна добряче закупитися на будь-якому ринку, набравши немало добірних овочів і фруктів, і не витрачаючись на їх самостійне вирощування. Та й перевізники кажуть, що з подорожчанням проїзду неодмінно загостриться й конкуренція.

— З одного боку, те, що ціну проїзду підтягнули майже до її собівартості, це добре: матимемо більше коштів на пальне, запчастини, зарплатню для екіпажів. До того ж, більше трьох чвертей наших пасажирів – пільговики, котрим поїздки оплачують з бюджету. Їм скаржитися на подорожчання причин немає, — зауважує директор КП «Херсонкомунтранссервіс» Павло Макейчик. – А от для тих, хто платить з власної кишені, подорожчання є дошкульним ударом. Люди вибиратимуть, як дістатися на дачі дешевше. І хтось з них зробить вибір на користь менш безпечних та комфортних приватних мотоботів, де беруть за поїздку по двадцять гривень. Тож певну частину платоспроможних споживачів послуги можемо й втратити.

Так чи інакше, а пасажирська навігація-2019 у Херсоні відбудеться. З початку квітня дачників возитимуть три, а надалі все п'ять теплоходів (два з них наразі проходять техогляд і поточний ремонт). Рейси у пониззя Дніпра планують здійснювати п'ять днів на тиждень, один раз на день.

Такий розклад, звичайно, не надихає: херсонці старшого віку ще пам'ятають, як «трамвайчики» бігали на дачі по чотири-п'ять разів на день, і квиток коштував копійок тридцять. Однак про такі умови тепер можна лише мріяти.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон