Перша леді ознайомилася з результатами впровадження інклюзивної реформи на Херсонщині

Вчора, 19 березня, дружина Президента України Марина Порошенко завітала на святкування 5-річного ювілею громадської організації «Сонячні діти Херсонщини», з яким Фонд Порошенка підписав Меморандум про співпрацю в розвитку соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.

У холі лялькового театру гості оглянули фотовиставку зі світлинами «Сонячних дітей Херсонщини».

Маленькі артисти подарували присутнім святкову концертну програму – яскраві хореографічні та вокальні постановки. Особливо вразило глядацьку залу вміння вирішувати непрості математичні приклади юними даруваннями та їхні спортивні здібності.

Привітала засновників та вихованців громадської організації «Сонячні діти Херсонщини» Марина Порошенко, яка піклується впровадженням інклюзивної освіти на базах дошкільних та навчальних закладів України. До того ж, Марина Анатоліївна вручила малечі подарунки.

На урочистому заході були присутні народний депутат України, очільник Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, Міністр культури України Євген Нищук, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, міський голова Володимир Миколаєнко, директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький, в.о.ректора ХДУ Наталія Тюхтенко та декан педагогічного факультету Любов Петухова.

Зазначимо, що у ході візиту Перша леді ознайомилася з результатами впровадження інклюзивної реформи в регіоні. Адже Херсонщина долучилася до національного проекту Фонду Порошенка з розвитку інклюзивної освіти в Україні в листопаді 2017 року.

Як відзначила Марина Порошенко, за півтора роки реалізації проекту в області двічі збільшилася кількість інклюзивних навчальних закладів, а кількість учнів з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в класах з інклюзивною формою навчання, – зросла втричі.

Як зазначає народний депутат України, очільник Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський з прийняттям змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг держава визначила, що кожна дитина має рівні можливості для реалізації права на освіту, а також на соціалізацію та інтеграцію в суспільство.

Варто зазначити, що наразі у державі і безпосередньо на Херсонщині бракує корекційних педагогів. І саме цією проблемою опікується і Херсонський державний університет, на базі якого готують фахівців галузі інклюзивної освіти. До того ж, нещодавно у виші був створений медичний факультет, який випускатиме спеціалістів за таким же напрямком.

А завершився захід яскравим сонячним флешмобом, до якого долучилися поважні гості, малеча та їхні батьки.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон