Співаковський: Вся країна виграє від розвитку ІТ галузі

Відповідаючи на питання, чому народний депутат Олександр Співаковський став співавтором двох законопроектів 10094 та 10094-1,котрі формально є альтернативними та стосуються питання оподаткування фахівців ІТ-галузі, він звернув увагу на наступне:

По перше. ІТ-галузь сьогодні складає 4% українського ВВП, є другою за обсягом експорту у сфері послуг та забезпечує фахівцям, які працюють у цій галузі, співставні зі світовими заробітні плати. До того ж, ІТ-галузь здатна швидко розвиватися та сприяти залученню в країну нових інвестицій, але для цього потрібно створити відповідні умови. Розвиток ІТ-галузі визначено Президентом України Петром Олексійовичем Порошенком, як один з п'яти пріоритетів економічної стратегії країни.

Переконаний, що обидва законопроекти вже найближчим часом будуть розглянуті профільним комітетом та прийняті українським Парламентом. Ще за цієї каденції Верховна Рада України має запровадити для українських
ІТ-фахівців стимулюючу систему оподаткування, яка б сприяла зростанню рівня конкурентоспроможності цієї перспективної галузі, зробила б її більш привабливою для інвесторів. Це позитивно позначиться на розвитку вітчизняної економіки і доволі швидко призведе до створення нових робочих місць.

Тепер, по-друге. На мій погляд, буде неправильним запровадити для усіх ІТ-фахівців єдину фіскальну систему. Це буде помилковим хоча б тому, що одна система не спроможна бути гнучкою і враховувати інтереси абсолютно всіх учасників ринку.

А тому держава, яка прагне розвитку, та має незмінний вектор на входження до Європейського Союзу і сповідує європейські цінності, просто зобов'язана дати своїй ІТ-галузі справедливу систему оподаткування. Таку систему, яка б стимулювала ІТ-фахівців будувати своє майбутнє саме тут, в країні, де вони народились, вчились. створили свої сім'ї. Якщо ж цього не буде – вони шукатимуть другу, більш вигідну, податкову систему в інших державах. Вибір у світі зараз дуже широкий.

Тому насамперед Парламент має врегулювати оподаткування доходів самозайнятих осіб, які мають нерегулярну роботу та дохід (так званих фрілансерів). Для цієї категорії осіб доречним є запровадження 5 групи і це вирішує законопроект р.н. 10094.

Щодо ж ІТ-компаній, то тут варто запровадити інструменти фіскального стимулювання, в тому числі і через створення справедливої системи оподаткування доходів їх фахівців. Адже робота в єдиній команді дозволяє працювати над серйозними розробками, і цінність таких команд є в рази вищою. І саме такі команди здатні залучати значні інвестиції в країну. Розроблений законопроект 10094-1 дозволить застосувати для фахівців ІТ компаній ставку ПДФО 9% та ЄСВ – 5%.

При цьому, норми цього законопроекту 10094-1 є опціональними. Право на їх застосування матимуть компанії, які працюватимуть більше року, отримуватимуть основний дохід саме від ІТ-послуг, і в яких відсутній податковий борг.

Прийняття норм проекту 10094-1 дозволить компаніям отримати виграшні позиції в частині підвищення мотивації співробітників планувати свою довгострокову кар'єру. Співробітники ж, у свою чергу, виграватимуть від усунення штучних складнощів, що існують нині і викликані застосуванням ФОПів. А вся країна виграє від розвитку ІТ галузі, - переконаний Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

P.S. Також додаю трохи статистики, підготовленої асоціацією "IT України":

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон