«Самопоміч» послідовно виступає за відкритий оборонний бюджет

Президент вкотре «прозрів» і вирішив втілювати те, що «Самопоміч» вимагає зробити вже кілька років поспіль!

А саме – розсекретити інформацію про державне замовлення в оборонній сфері. Щоправда, Президентові для такого кроку слід було пройти через скандал у зв'язку із журналістськими розслідуваннями схем своїх «любих друзів» в «Укроборонпромі».

До цього рішення П.Порошенко дозрів за три тижні до виборів, «Самопоміч» повторює цю вимогу рік за роком.

У жовтні 2016 року Тарас Пастух пояснював, чому необхідно зняти гриф «цілком таємно» з контрактів оборонних відомств: «Кожен українець робить свій внесок у розвиток армії, але жоден не знає, на що йдуть ці кошти. Бо витрати на оборонну сферу у нас під грифом «цілком таємно». Інформацію засекречено навіть від парламентарів.

Загалом на сектор безпеки та оборони у бюджеті-2017 передбачено майже 130 млрд грн. Безпосередньо для потреб армії Міноборони отримає 64 млрд грн. Решта – понад 65 млрд грн – розподілено між МВС, Державною прикордонною службою, Нацгвардією та Держслужбою з надзвичайних ситуацій. Голосувати наосліп за мільярди на «оборонку» – знову пропонує уряд, подаючи лише загальні цифри».

У липні 2017 року на прозорих закупівлях в оборонці наголошував Єгор Соболєв: «Радянська секретність ні до чого, крім корупції, не призводить, тож з нею треба закінчувати. Нам потрібне нове законодавство про оборонний бюджет».

Через рік, у грудні 2017, вже віце-спікер парламенту Оксана Сироїд била на сполох: «Наприклад, оборонний бюджет – це вісім рядків. Там написано: 89 мільярдів ми поділимо – 69 мільярдів на одну статтю, 14 мільярдів ще на якусь статтю і ще трошки кудись роздамо».

У 2018 році Оксана Сироїд порівнювала український оборонний бюджет з американським. Так от: у нашому оборонному бюджеті – знову кілька рядків, в американському – томи, де розписана кожна стаття і кожен солдат може побачити, чому і скільки коштів на нього витрачається.

Отже, «Самопоміч» лише зараз дочекалася втілення своїх ідей Президентом. Політсила вітає такий крок Гаранта і сподівається, що відкритий оборонний бюджет стане реальністю, а не черговою брехливою обіцянкою влади.

"Об'єднання "Самопоміч"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон