У Херсоні світлофори працюватимуть по-новому

У нас все буде «по-модьому»! В державі почали процес відміни так званого жовтого – «блимаючого» світла на світлофорних об'єктах у нічний час.

На цей час, кажуть фахівці, об'єкт стає «не регульованим» (жовтий сигнал у такому режимі трактується як «увага», у робочому стані як сигнал, що «забороняє»). Отже, якщо немає відповідних знаків, то це тільки попередження, що попереду перехрестя і зовсім не небезпека для учасників дорожнього руху.

Ті, хто запровадив зміни вважають, що працюючий вночі світлофори це на користь безпеці, адже це може зупинити «шумахерів». Спірна думка (п'яні водії «літають» і вдень, і вночі, і не реагують на наявність навіть фізичних перешкод), але, без сумніву, будь-яка дія, яка хоч на 1% зможе покращити безпеку – це на користь.

Скоріш за все і в нашому місті тих, хто любить поганяти на машині або мотоциклі стане менше, адже доведеться зупинятися на кожному перехресті. Те, що є зараз жахає: старт біля залізничного вокзалу – фініш на набережній – хто швидше? Адже сам по собі проспект Ушакова «головний», а якщо хтось проґавив на «другорядній»? Чергова ДПТ, чергові трупи. Як мінімум нічних «гонщиків» повинно стати менше.

Без сумніву легше стане й пішоходам, яким іноді вночі доводиться буквально на грані найвищого класу еквілібристики вискакувати з під коліс любителів проїхатися із вітерцем.

Хоча, це й не гарантує, що їх стане менше, але хоч трохи та вгамує пристрасті.

«Пілотний» проект вже запустили. У Вінниці на 50 мaгістрaльних вулицях світлофори вже працюють у цілодобовому режимі.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон