Херсонці, поки ще є час – поспішайте

До дня голосування у першому турі президентських виборів часу все менше.

Шановні, якщо ви вже зараз знаєте, що вас не буде у тому місці де ви зареєстровані, то у вас поки що є час змінити місце для голосування.

«До 25 березня громадяни мають право тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси», - про це нагадала Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

Крім того вона повідомила, що станом на 1 березня своїм правом зміни місця голосування вже скористалися майже 40 тис. громадян України: «Серед них 57% – це жителі Луганської та Донецької областей. Цей процес не займає багато часу, і варто зауважити, що тимчасово змінити місце голосування можна до 25 березня».

За словами пані Сліпачук, станом на 14 лютого у списки виборців на чергових виборах Президента України 31 березня потенційно може бути включено більше 29,8 мільйонів громадян: «Станом на 14 лютого 2019 року громадяни, які потенційно будуть включені в списки виборців, складають 29 мільйонів 897 тисяч 548 осіб».

Згідно офіційної статистики, з урахуванням громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей та анексованого Криму, в Україні поки виборчу адресу мають 34 мільйона 544 тисячі 93 людини.

Таким чином можна говорити, що у виборчому процесі тільки на непідконтрольних територіях та АРК не візьме участь у голосуванні 4 646 545 громадян України.

Крім того слід нагадати, що за різними даними сьогодні за межами України перебуває від 6 до 10 мільйонів громадян, які знаходяться на заробітках. Якщо й їх включити до списку тих, хто однозначно не проголосує 31 березня, то ми маємо більш ніж сумну статику: у виборах можуть взяти участь тільки біля 20 мільйонів українців. При цьому експерти говорять, що як мінімум 50% дорослого населення не планує брати участь у голосуванні.

Що стосується округів то їх буде не 226, а тільки 200 (без відповідних територій на Сході України та у Криму), в межах яких буде функціонувати 29 848 звичайних виборчих дільниць (без урахування спеціальних, які будуть створені на тимчасовій основі).

Тут слід нагадати, що раніше ЗМІ повідомляли, що начебто Держреєстр незрозуміло яким чином «збільшився» одразу на 1,4 млн виборців.

З цього приводу Олександр Стельмах, керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців зазначив: подібна інформація не відповідає дійсності. На ділі, за його даними, кількість виборців щорічно зменшується, і вся статистична інформація висвітлена на сайті реєстру.

Крім того пан Стельмах повідомив: «... дані держреєстру виборців оновлюються щомісяця, а сам реєстр виборців буде модернізований і пристосований для використання на мобільних пристроях і гаджетах».

Отже, херсонці, якщо не хочете втратити свій голос, вже зараз подбайте про зміну місця голосування. Для цього варто всього лише завітати до відділу Держреєстру.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон