Фермерське господарство в Любимівці перетворилося на зелену аптеку

Фермер з Херсонскьої області планує висадити посеред голого степу парк і створити власний Центр аромату.


Власник фермерського господарства у селищі Любимівка Каховського району Херсонщини Олег Демченко має чи не найбільшу в Україні плантацію крокусів — квітів, з тичинок яких виготовляють шафран (найдорожчу у світі спецію).

Але на додачу до чотирьох гектарів крокусів та гектара тюльпанового поля Олег почав висаджувати ще й чверть гектара лаванди.

Вже придбав для цього майже дві тисячі підрощених саджанців багаторічної рослини. На черзі — шавлія лікарська. З шавлії фермер планує виготовляти цілющі чаї, користь від яких давно оцінили знавці народної медицини. А з лаванди буде ефірна олія, яку охоче купують виробники парфумерії.

До того ж на пахощі рідкісної для південного степу рослини із сусідніх пасік прилетять бджоли, і в асортименті пасічників додасться корисний мед дивовижного блакитного відтінку — лавандовий.

Але й на цьому фермер зупинятися не збирається. У його планах — висадити посеред голого степу парк і створити власний Центр аромату. Коштів на реалізацію масштабного задуму в Олега Демченка поки що не вистачає, але він сподівається виграти грант однієї з міжнародних організацій — уже й документи готує.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів