Новий формат роботи з освітянами започаткували в Олешківській районній раді

Сьогодні, 5 лютого, в Олешківській районній раді започаткували новий формат співпраці директорів шкіл і позашкільних установ районуз органами місцевого самоврядування – День керівника освітнього закладу.

На методичну нараду під головуванням заступника голови районної ради Костянтина Буганова зібралися керівники навчальних закладів району, голови постійних депутатських комісій Максим Тертичний (з питань планування, бюджету, фінансів) та Георгій Журавко (з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії із ЗМІ), радники голови районної ради, помічник народного депутата України Негоя Ф.Ф. Сергій Марченко, представники центру по обслуговуванню установ та закладів освіти району (ЦОЗРУ), управління держпродспоживслужби в Олешгківському районі, громадськості та ЗМІ.

Основні питання порядку денного – це забезпечення фінансуванням закладів освіти району в лютому 2019 року, організація харчування та підвозу учнів, проведення капітальних та поточних ремонтів закладів освіти в 2019 році, про організоване завершення опалювального сезону в закладах освіти району, штатні розписи закладів, заходи щодо запобігання ГРВІ та грипу тощо.

Засідання було пронизане багатьма сюжетними лініями, але «червона лінія» турбувала керівників шкільних і позашкільних закладів найбільше – як бути освіті далі, коли органи виконавчої влади в особі управління освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту, зовсім бездіяльні.

Адже з початку 2019 року до районної ради не надійшло жодної пропозиції щодо вирішення таких нагальних питань, як харчування та підвіз учнів, як списувати вугілля Костогризівській ЗОШ, як не дати розсипатися на шматки Раденській школі. А в Новомаячківській І-ІІІ ст. і Олешківській №4 протікає дах, станції юних техніків вікнам 100 років і немає туалетів у приміщенні, Підстепненській школі вже чотири роки ремонтують котел для опалення.

Директори скаржаться, що начальник профільного управління їх проблем не чує, проте приїздить з рулеткою вимірювати об'єм використаного вугілля, а голова районної державної адміністрації вимагає штатні розписи з тарифікацією працівників. Внаслідок бездіяльності виконавчої гілки влади, серед батьків зростає соціальна напруга. Микола Литвиненко, в.о. директора ЦОЗРУ, пояснив присутнім, що центр розробив кошторисні документації, на підставі яких можна проводити поточні та капітальні ремонти, але їх роботу гальмує управління освіти, яке не видає відповідних наказів.

Ситуація, яка склалася на освітянській ниві, не поодинока. На початку наради попросила слово Світлана Косенко, директор Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування, яка звернулася із проханням до депутатів вирішити питання стосовно виплати заробітної плати 20 працівникам терцентру, які вже другий місяць поспіль не мають матеріального забезпечення із–за зволікання з боку районної державної адміністрації.

"Саме бездіяльність органів виконавчої влади – перший крок до поразки. Особливо в таких галузях, як освіта та соціальна сфера. Нам бездіяльність не загрожує, бо депутатський корпус разом із громадськістю не кине освітян та соцпрацівників на призволяще",- підсумував засідання заступник голови районної ради Костянтин БУГАНОВ.

За матеріалами Олешківської районної ради

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів