Як нардепи з Херсонщини «піаряться» на держсубвенціях

На старті президентської виборчої кампанії на Херсонщині активізувалися народні депутати.

Зокрема депутат від 185-го округу Сергій Хлань і його колега по 186-му округу Федір Негой за допомогою зовнішньої реклами та публікацій в ЗМІ розповідають, скільки коштів залучено на округи, позиціонуючи розподіл субвенцій як власну заслугу.

22 січня спостерігач ОПОРИ зафіксував в Генічеському та Новотроїцькому районі білборди народного депутата по 185-му округу Сергія Хланя, з якого він інформує, що «на наш 185 округ залучено 322 мільйони гривень», з яких 190 мільйонів – «соціальні об'єкти», 132 мільйони – «розвиток зрошення».

Його колега по Верховній Раді Федір Негой, який є народним депутатом від 186-го виборчого округу, також вирішив відзвітувати перед громадою. Його звіт за 2018 рік був опублікований на сайті «Скадовські новини».

У звіті народний депутат розповів, що провів за 2018 рік 53 особистих зустрічей з виборцями, 276 особистих прийомів громадян, розглянув 457 письмових звернень, направив 3 депутатські запита і 313 депутатських звернень, подав в якості співавтора на реєстрацію 10 законопроектів та 106 правок до 9 законопроектів.

Також Федір Негой пише, що в минулому році «за його сприяння» було залучено за рахунок субвенції з державного бюджету 12 млн гривень і ще 8 млн гривень у перенесенні на 2019 рік, а саме на Олешківський район – 3,339 млн гривень (+2,111 млн перехідні у 2019 рік), на Голопристанський район – 3,119 млн гривень (+2,374 млн перехідні у 2019 рік), на Скадовський район – 2,456 млн гривень (+1,546 млн перехідні у 2019 рік), на Каланчацький район – 1,505 млн гривень (+0,995 млн перехідні у 2019 рік), на Чаплинський район – 1,589 млн гривень (+0,916 млн перехідні у 2019 рік).

Також народний депутат звітує про «фінансову допомогу за власні кошти» в розмірі 629,75 тис. гривень та своє «сприяння» в проведенні 19 операцій та допомогу тяжко хворим.

Цікаво, що через декілька днів після публікації звіт на сайті «Скадовські новини» став недоступним.

Як прокоментував радник ОПОРИ з юридичних питань Павло Романюк, використання народними депутатами ефектів надання бюджетних субвенцій в електоральних цілях до початку парламентської виборчої кампанії можна оцінювати як приховане використання адміністративного ресурсу та дочасну агітацію. Такі дії можуть призвести до створення неконкурентних переваг для окремих кандидатів та як наслідок порушення принципу рівного виборчого права.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. З рекомендаціями ОПОРИ для Кабміну щодо виділення державних субвенцій можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів