Співаковський: ВР повинна завтра зробити ще один важливий крок для розвитку інноваційної складової економіки України

Про це, під час брифінгу у ВР, заявив народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

За його словами, створення ефективної системи охорони інтелектуальної власності є фундаментом для інноваційного розвитку України, її модернізації та підвищення конкурентоспроможності в світі.

«Ми обираємо шлях – або залишаємося країною з сировинним придатком, країною-донором дешевої робочої сили, або ми працюємо і приймаємо закони по охороні інтелектуальної власності. Створюємо фундамент для інноваційного розвитку нашої України», – заявив Співаковський.

Він розповів, що на базі Комітету продовжується робота над законами, які мають забезпечити захист результатів інтелектуальної творчості виконавців, науковців та інших творців.

«Закони забезпечать дієвий механізм щодо одержання справедливої винагороди за свою діяльність, а не бажання працювати закордоном», – наголосив депутат.

Співаковський також відзначив, що вперше за 27 років незалежності, депутати прийняли законопроект №7466 про ефективне управління майновими правами власників в сфері авторського права або суміжних прав.

«Ми запропонували законодавчі механізми вирішення проблем захисту інтелектуальної власності.

Крім того, завтра у ВР будуть розглядатися два важливих євроінтеграційних законопроекти щодо інтелектуальної власності. Законопроект №6023 передбачає імплементацію вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського Парламенту та Ради від 21 листопада 2012 р. про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

Законопроект №5694 передбачає імплементацію вимог статей 224-227 Угоди про асоціацію, а також положень Директиви Ради № 87/54/ЄЕС від 16 грудня 1986 року про правову охорону топографій напівпровідникових виробів у національне законодавство.

Ми дуже сподіваємось, що завтра ВР зможе проголосувати за дані законопроекти позитивно. Ми зробимо ще один важливий крок для розвитку інноваційної складової економіки України»,підкреслив Олександр Співаковський.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів