На Херсонщині з’явився освітній холдинг

До його складу увійшли Бериславський педагогічний коледж, Генічеське медичне училище та Херсонський державний університет.

Завдяки цьому коледж та училище не просто стали відокремленими підрозділами найбільшого державного вишу в регіоні, а й отримали значно ширші можливості для підготовки студентів та професійного зростання майбутніх фахівців.

Зокрема, відтепер читати лекції та керувати семінарами, практичними заняттями тут зможуть не тільки штатні педагоги, а й викладачі різних факультетів ХДУ — в тому числі відомі на міжнародному рівні науковці із ступенями докторів і кандидатів наук.

А випускники коледжу та училища зможуть вступати до університету не тільки за профільними спеціальностями, а й за «спорідненими» (звісно, за умови складання іспитів з тієї частини предметів, що не входили до навчальних програм).

Утім, процес рухатиметься і в зворотному напрямку. Тобто, творчий доробок викладачів з Генічеська та Берислава стане доступним і використовуватиметься у виші, щоб нікого «не заганяти у шаблон».

— Процес інтеграції навчальних програм, планів, розширення співробітництва учасників холдингу триватимуть не менше двох-трьох років. Адже поспіх тут не тільки не потрібен, а й був би просто шкідливим, — застеріг народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Олександр Співаковський, обраний ректором ХДУ.

Треба окремо наголосити, що проект створення освітнього холдингу спершу отримав підтримку у колективах навчальних закладів і на рівні органів влади та місцевого самоврядування. Працівники вишу, технікуму та коледжу після детального обговорення проголосували за нього на конференціях трудових колективів, згодом на сесії Херсонської обласної ради депутати схвалили передачу майна коледжу й технікуму до державної власності. А згодом запропонований варіант реформування затвердили на рівні Міносвіти та уряду України. Відповідне розпорядження Кабміну набрало чинності вже з 1 січня цього року.

Загалом таке взаєморозуміння виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для Херсонщини — рідкісний випадок співпраці.

Адже передавати майнові комплекси громад державі ради зазвичай не поспішають: купити нерухомість і земельні ділянки є чимало охочих. І те, що у випадку зі створенням освітнього холдингу зміна правового статусу відбулася без зволікань та ініціаторам проекту не встромляли палиці в колеса означає, що важливість проекту для розвитку регіону під сумнів не ставить ніхто.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів